Tвенте се върна на върха след трудна домакинска победа

09:16
Твенте победи гостуващия Хераклес с 3:2 в първи мач от 17-ия кръг на холандското футболно първенство. Така възпитаниците на Стийв МакЛарън събраха 37 точки и оглавиха класирането с точка аванс пред ПСВ Айндховен, който гостува на НЕК в Ниймеген тази вечер.

Българският вратар Николай Михайлов отново не попадна в групата на домакините заради контузия. Той не е играл вече повече от месец.

Гостите от Алмело откриха резултата срещу хода на играта в 20-ата минута, когато Марко Вейнович се разписа от фаул. Шест минути по-късно Насер Шадли изравни след грешка на вратаря Ремко Пасвеер. Твенте поведе след малко повече от час игра, когато младокът Едмин Гяси преодоля двама защитници на съперника и направи 2:1, но Хераклес изравни само две минути по-късно, след като Томас Брунс реализира с мощен удар след асистенция на Джофри Кастилион.

Домакините все пак стигнаха до успеха в 70-ата минута с попадение на резервата Люк Кастеньос, който засече в мрежата отблизо отличен пас на Шадли.