Санфрече завърши 5-ти на Световното клубно първенство

12:21
Санфрече Хирошима победи южнокорейския Улсан Хюндай с 3:2 в битка за петото място на Световното клубно първенство в Япония.

Двубоят се игра на "Тойота Стейдиъм" в Токио започна много добре за южнокорейците, които поведоха още в 17-та минута с автогол на Хироки Мизумото. След това обаче японският тим наложи своя стил на игра и изравни в 35-та минута чрез Сатору Ямагиши.

Десет минути след почивката голмайсторът на японската Джей лига и футболист №1 за годината Хисато Сато отбеляза гол за 2:1 за Санфрече. В 72-та минута пак той отбеляза за 3:1 след асистенция на Такаги. До последния съдийски сигнал японският тим разиграваше умело и пазеше преднината си, но играчите на Улсан все пак успяха да стигнат до втори гол, отбелязан от Лий Донг в петата минута на даденото добавено време за крайното 3:2.

По-късно днес в Япония играят бразилският Коринтианс и египетският Ал Ахли, които ще определят първия финалист на турнира.