Лион вече води с пет точки

09:42
Лион вече води
с пет точки
Олимпик Лион спечели с 1:0 гостуването си на Сент Етиен в последен мач от 16-ия кръг на френското футболно първенство. След този успех Олимпик Лион вече има 34 точки на върха в класирането и води с 5 точки пред Пари Сен Жермен и Олимпик Марсилия, а Сент Етиен остава на четвърта позиция с 26 точки.

Гостите от Лион останаха в човек по-малко още в 55-та минута, когато Мухамаду Дабо получи червен картон. Резервата Мишел Бастос десет минути по-късно отбеляза
единственото попадение в мача, след като бе точен от пряк свободен удар от около 20 метра.

Отборът на Сент Етиен продължава да няма победа като домакин във всички турнири над Олимпик Лион от 1994-та година насам. Водени от Йоан Гюркуф и Стед Малбранк гостите доминираха в големи периоди от мача, но вратаря на домакините Стефан Руфие се
справи. В 85-та минута аржентинският халф на Сент Етиен Алехандро Алонсо получи втори жълт картон и също напусна терена.