Билбао надви Селта, Леванте разгроми Майорка

20:46
Нигериецът Обафеми Мартинс вкара един гол и подаде за още два за убедителната победа на Леванте с 4:0 над Майорка в среща от испанското първенство. Той се разписа за първи път две минути преди края на първото полувреме, след като овладя дълъг пас от Набил Ел Жар и преодоля защитата и вратаря Дуду Ауате. В 48-ата минута Рубен Гарсия покачи на 2:0 след двойно подаване с Мартинс, а Давид Наваро покачи на 3:0 с глава в 55-ата минута.

Три минути по-късно Мартинс открадна топката от защитата на гостите, подаде на Наваро, който пък даде на Висенте Ибора да вкара за крайното 4:0.

Този успех изкачи домакините от Валенсия на 6-о място в класирането, докато островитяните, които са и във финансова криза, вече са 10 мача без победа и се намират точно над зоната
на изпадащите.

Атлетик Билбао вече е по-спокоен в Примера, след като измъкна три точки от Селта- 1:0 след гол на Ариц Адуриц в 33-ата минута. За първи път от седем мача насам баските запазиха
мрежата си суха и се изкачиха на 13-о място в класирането, вече с 18 точки. Селта стартира много слабо през този сезон, но след това се укрепи в средата на класирането. Днешното им поражение в Билбао е първо от четири мача насам, а те са точно под Атлетик с 15