Манолев игра цял мач за ПСВ при класическа победа над Твенте

20:00
Българският защитник Станислав Манолев игра пълни 90 минути при класическата победа на ПСВ Айндховен с 3:0 над Твенте в дербито на 16-ия кръг на Ередивизи. Вратарят Николай Михайлов е контузен и не играе в момента за Твенте.

С този успех филипсите излязоха начело в класирането с 36 точки, с две пред Витес и Твенте. Манолев се представи в обичайното си активно темпо, а в 16-ата минута получи и жълт картон.

Джорджинио Вейналдум откри резултата за домакините в 38-ата минута след пас на Лусиано Нарсинг. Атаките на домакините продължиха и след почивката, като Тим Матавж направи 2:0 в 80-ата минута, а само две по-късно словенецът намери Нарсинг, който пък оформи крайното 3:0.

По-рано днес супербогаташите от Витес изненадващо паднаха с 1:3 при гостуването си на застрашения от изпадане отбор на Венло. Марко ван Гинкел откри резултата за гостите от Арнхем в 10-ата минута, но след това Венло обърна благодарение на японеца Оцу, Линсен и Роберт Кълен.

Начело в класирането е ПСВ Айндховен с 36 точки, пред Витес и Твенте с по 34. Следват Аякс и Фейенорд с по 33 и 31.