Миньор с класически успех над Берое в Перник

16:34
На изключително тежък терен и при студено време отборът на Миньор /Перник/ победи Берое /Стара Загора/ с 3:0, но въпреки спечелените три точки перничани остават на предпоследното място в "А"-футболна група след 15-тия и последен кръг от есенния дал на шампионата.

Още в четвъртата минута домакините от Перник поведоха в резултата: Йордан Юруков центрира от корнер в наказателното поле на гостите и Камен Хаджиев засече топката с глава - 1:0 за Миньор.

В 18-та минута старозагорци бяха близко до изравняването, но Каядо не се ориентира добре след грешката в защитата на перничани.

В 50-та минута домакините отбелязаха втори гол, отново след изпълнение на ъглов удар. Том изпълни ъгловия удар и капитанът на Миньор /Перник/ Венцислав Василев с крак отклони топката в мрежата на старозагорския вратар Теодор Скорчев - 2:0. В 80-та минута многоходова комбинация на перничани завърши с точен удар на алжилския нападател Фарес Брахими, който оформи крйния резултат - 3:0 за Миньор /Перник/.

Миньор /Перник/ - Берое /Стара Загора/ - 3:0

Стадион: Миньор

Време: студено