Монтерей ще спори с Челси (видео)

11:50
Мексиканският отбор Монтерей се класира за полуфиналите на Световното клубно първенство по футбол в Япония след победа с 3:1 над Улсан Хюндай (Република Корея). В спор за място на финала Монтерей ще срещне европейския клубен шампион Челси в четвъртък.

Тийнейджърът Хесус Корона откри резултата в полза на мексиканския отбор в 9-а минута, а аржентинския нападател Сесар Делгадо добави два гола през второто полувреме за шампиона в зона КОНКАКАФ.Ли Кюн-хо вкара почетен гол за първенеца на Азия две минути преди края.

В другия четвъртфинален мач днес египетският Ал Ахли ще играе с шампиона на Япония Санфрече Хирошима, като победителят ще срещне бразилския Коринтианс на полуфиналите.