Айнтрахт Франкфурт отнесе Вердер Бремен

21:38
Отборът на Айнтрахт Франкфурт прекъсна серията си от три поредни мача без пълен успех, след като пред погледите на своите привърженици надигра Вердер Бремен с убедителното 4:1.

Всичките 5 гола в срещата бяха отбелязани през втората полувреме. Домакините излязоха напред в резултата в 48-ата минута, когато Александер Майер бе точен за 1:0. 6 по-късно обаче Нилс Петерсен върна статуквото на терена. След половин час игра Айнтрахт Франкфурт избухна с две попадения в рамките на 2 минути. Първо Пирмин Швеглер се разписа за 2:1, а после Щефан Айгнер покачи резултата на 3:1. Крайното 4:1 бе оформено от Такаши Инуи, който се нареди сред голмайсторите секунди преди последния съдийски сигнал.

Победата изкачи Айнтрахт Франкфурт на 4-о място в текущото класиране на Бундеслигата, а Вердер Бремен остана в средата на таблицата с 21 точки.