Тунчев наказа Висла и Генков в "българското дерби" в Полша

20:06
Александър Тунчев реализира четвъртия гол при победата на  Заглембе Любин с 4:1 у дома срещу Висла Краков в "българското дерби" на 15-ия кръг в първенството на Полша.

Защитникът започна като титуляр, остана на терена през всичките 90 минути и се разписа в 54-ата минута, покачвайки резултата на 4:0. Неговият съотборник в отбраната Павел Виданов също игра цял мач и получи жълт картон.

Първите три гола на домакините бяха дело на Михал Пападопулос, Симон Павловски и Роберт Рез. Това се случи между 11-ата и 16-ата минута. Нападателят Цветан Генков влезе като резерва за Висла в 59-ата минута, заменяйки Даниел Сикорски. В четвъртата минута на добавеното време Лукаш Гаргула вкара почетния гол в полза на гостите от Краков.

Заглембе и Висла са съседи в класирането с актив от по 18 точки, съответно на 11-о и 12-о място.