Динамо Киев и Шахтьор Донецк не се победиха

21:22
Отборите на Динамо Киев и Шахтьор Донецк завършиха при резултат 1:1 в първа 1/2-финална среща от турнира за Купата на УЕФА.

Домакините от град Киев започнаха по-добре срещата и успяха да открият резултата след автогол на Чигрински в 22-а минута. Резултатът се запази до почивката, въпреки добрите възможности за двата тима. Второто полувреме започна с по-активна игра от страна на Шахтьор, която даде резултат в 68-а минута. Уилям се измъкна по дясното крило, центрира остро и централният нападател Фернандиньо успя да отбележи своето 4-о попадение в 7 мача в турнира, изравнявайки резултата. В заключителните минути на срещата Алиев от състава на домакините можеше да отбележи втори гол за Динамо, но пропусна от чиста позиция.

Постигнатото равенство определено дава предимство на украинския тим от град Донецк, преди реванша другата седмица.

Динамо Киев - Шахтьор Донецк - 1:1
1:0 - Чигрински - 22 мин.
1:1 - Фернандиньо - 68 мин.