Пуул първи в група А, 3 отбора с по 10 точки (видео+снимки)

21:48
Удинезе загуби с 0:1 у дома от Ливърпул в среща от Лига Европа. Благодарение на успеха Пуул продължава напред в турнира, завоювайки първото място в група А.

Мърсисайдци поведоха в 23-тата минута, когато точен бе Хендерсън. Преди това домакините на 2 пъти пропуснаха да открият резултата. В 25-тата минута гол на Джонсън бе отменен и така островитяните се оттеглиха с попадение преднина на почивката.

Паскуале от италианците получи втори жълт и червен картон през втората част. В заключителните минути Ди Натале пропусна от добра позиция и по този начин Пуул взе ценна победа.

Англичаните завършиха групата с 10 точки, а италианците с 4-ри. Йънг Бойс също събра 10 точки, но заради по-слаби показатели в преките мачове - отпада. Анжи загуби от швейцарците с 1:3 в последния двубой, но продължава напред, отново с актив от 10 точки.

Ливърпул заложи на асовете си за важната визита в Удине.  Рейна, Карагър, Джонсън, Шкъртел, Енрике, Даунинг, Шахин, Алън , Хендерсън, Сусо и Суарес излязоха като титуляри в Италия.