Нюкасъл с класика над Уигън

00:05
Отборът на Нюкасъл постигна класическа победа при домакинството си на Уигън в последния мач от 15-ия кръг на английската Висша лига. Така свраките прекъснаха серията си от 7 поредни двубоя без пълен успех във всички турнири.

Срещата започна кошмарно за Латикс, който още в 12-ата минута остана с човек по-малко на терена, след като Мейнър Фигероа получи червен картон за неправомерна игра срещу Папи Сисе в наказателното поле на своя отбор. Съответно домакините получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, който бе точно изпълнен от Демба Ба. Малко по-късно сенегалският нападател на черно-белите покачи резултата на 2:0, а в средата на втората част Гаел Бигиримана фиксира крайното 3:0.

С този ценен успех Нюкасъл увеличи точковия си актив на 17, но остана на 14-о място в текущото класиране на Премиършип. Уигън пък се смъкна на 16-а позиция, оставайки с 14.