Интер взе три точки срещу Палермо, Лацио и Рома също бият (снимки + видео)

18:30
Интер прекъсна серия от три мача без победа в Серия А, след като надигра трудно с 1:0 у дома Палермо.

Нерадзурите стигнаха до трите точки след автогол на защитника Сантяго Гарсия в 74-а минута.

С победата Интер измести Фиорентина от третото място в класирането, но "виолетовите" приемат Сампдория в късния мач от кръга.

Съставът на Интер: Ханданович - Ранокиа, Самуел, Жуан - Санети (64 - Нагатомо), Гаргано, Камбиасо (81 - Марига)  , Перейра - Коутиньо - Паласио, Милито (64 - Гуарин)

Лацио също остава близо до водачите след победа с 2:1 над Парма. "Орлите" са четвърти на шест точки след лидера Ювентус. Лацио вкара два бързи гола през първото полувреме чрез Джузепе Биава и Мирослав Клозе, а Парма намали след попадение на Ишак Белфодил в средата на втората част.

Другият римски отбор - Рома, също записа победа в кръга след 3:1 като гост над Сиена. "Вълците" губеха в резултата след гол на Луис Нето в 25-а минута, но успяха да обърнат развоя на мача в последния половин час. Матия Дестро изравни в 63-а минута, а Симоне Перота вкара решителното попадение четири минути преди края. В добавеното време Дестро реализира втория си гол в мача за крайното 3:1.

Победата е трета поредна за Рома в шампионата, с която тимът се утвърди на шестото място.