Наполи разгроми Пескара и преследва Юве

15:42
Наполи разгроми
Пескара и преследва Юве
Наполи разгроми Пескара с 5:1 и отново е на две точки разлика от лидера Ювентус в италианската Серия А. Неаполитанците имат 33 точки след 18 кръга срещу 35 за Ювентус.
Наполи срещна трудности срещу последния в класирането само през първото полувреме.

Гьокхан Инлер даде преднина на домакините, но Пескара изравни с попадение на исландеца Биркир Бьорнасон в 18-а минута. Марек Хамшик бързо върна аванса на Наполи с попадение в 15-а минута.

Разгромът започна в 56-а минута, когато реферът отсъди дузпа за Наполи и даде червен картон на Антонио Бокети от Пескара. Едисон Кавани бе точен от бялата точка, а в 63-а минута отново той покачи на 4:1. Крайното 5:1 оформи Гьокхан Инлер в 78-а минута с втория си гол в мача.