ПСЖ с нова загуба в Лига 1

09:42
Пари Сен Жермен загуби с 1:2 при гостуването си на Ница в мач от 15-ия кръг на френското футболно първенство. Така столичани паднаха на трето място в класирането с 26 точки, след като допуснаха трето поражение в последните си пет мача в Лига 1.

Лидер е Олимпик Лион с 31 точки.Парижани имаха териториално превъзходство, но рядко
създаваха положения пред Давид Оспина. Ерик Ботеак изведе Ница напред в 76-ата минута, но седем минути по-късно Златан Ибрахимович изравни от фаул с 13-ия си гол за сезона в шампионата.

Четири минути преди края обаче Валентин Ейсерек се възползва от подаване на Тимоти Колоджейчак и направи 2:1 за домакините. В добавеното време Блес Матюиди получи втори жълт и червен картон и ПСЖ завърши мача с човек по-малко.