С лека съдийска помощ Милан се справи с Катания (видео)

23:36
Катания загуби от Милан с 1:3 на стадион "Анджело Масимино" в първи мач от 15-я кръг на Серия А.

Мачът започна с териториално приемущество на гостите, като в петата минута Андухар се намеси по чудесен начин, парирайки удар от дъгата на Боатенг. Шест минути по-късно сицилианците изненадаха своя опонент. Франческо Лоди центрира от корнер, а Никола Легроталие надскочи Ачерби и заби топката в мрежата на росонерите.

След този епизод темпото спадна, като домакините се прибраха зад централната линия и чакаха опитите на Милан да създаде някое чисто положение.

До края на полувремето обаче Милан беше напълно импотентен в атаките си и когато главният арбитър Орсато даде последен съдийски сигнал за първата част, не се виждаше как гостите могат да стигнат до гол, освен ако не получат помощ отнякъде.

В 48-та минута всичко се обърна, след като Бариентос изрита Ночерино в централната линия и съдията изгони нападателя на слоновете, показвайки му втори жълт картон. Първото официално предупреждение за Бариентос дойде в 41-та минута.

Само две минути след този епизод топката бе центрирана в пеналта на домакините, където Робиньо отклони към Ел Шаарауи и египтянинът изравни резултата. На повторенията се видя, че Малкия Фараон е само на около метър в засада. Реферите не сметнаха за необдходимо да отсъждат нещо подобно.

Милан бе на крилете на радостта и ентусиазма и в 56-та минута Кевин Принс Боатенг изведе своя тим напред в резултата с елегантно изпълнение от дъгата. Халфът финтира опонент, след което завъртя топката и тя попадна в долния ляв ъгъл на Андухар, а стражът дори не мръдна.

Гостите тотално контролираха мача след почивката и в 67-та минута те можеха да вкарат и трети гол. Тогава центриране отдясно намери Ел Шаарауи сам срещу вратаря. Нападателят пробва да шутира покрай Андухар, но не му се получи и топката излезе в корнер.

В 77-та минута росонерите пропуснаха невероятна възможност за трето попадение. При една контра, в ситуация трима на двама, Робиньо получи пас по земя на границата на малкия пеналт и с десния крак прати топката над напречната греда.

Минута преди края Ел Шаарауи надмина дори Робиньо, като уцели гредата, останал сам на празна врата. Секунди по-късно Даниеле Орсато показа директен червен картон на Кевин Принс Боатенг за нарушение срещу Лоди.

Реферът даде пет минути продължение и в първата от тях Констант намери Ел Шарауи непокрит в пеналта и с параболичен удар с вътрешен фалц нападателят преодоля Андухар и оформи крайното 3:1 за Милан.

Стартови състави на двата тима:

Катания: Андухар, Маркезе, Ролин, Легроталие, Алварез, Лоди, Алмирон, Салифу, Бергесио, Кастро, Бариентос Рез.:Фризон, Терачиано, Аугустин, Белуши, Палиалунга, Моримото, Доукара

Милан: Амелия, Де Шилио, Мексес, Ачерби, Констант, Монтоливо, Де Йонг, Ночерино, Робиньо, Боатенг, Ел Шаарауи Рез.: Габриел, Нардуцо, Запата, Фламини, Амброзини, Щрасер, Емануелсон, Боян, Нианг, Пацини

cskafena
01.12.2012 17:04

и аз много се радвам че ни бихте с помощ и сега има какво да ни върнат съдиите в торино тогава аз да се смея че са прееба...ли СМЕШНИЯ ви отбор . А Буфон как извади топката от вратата помните ли ЩЕ СЕ ПОВТАРЯ ДОКАТО ЗВЕЗДИТЕ НЕ СТАНАТ 3

bionik
01.12.2012 16:55

Честито!!! Пожелавам ви все така да продължавате.

bobolino
01.12.2012 16:48

Не виждам никаква съдийска помощ в полза на Милан,при положение ,че станичните рефери свириха поне 6 измислени засади .Пуснали гол от засада.Голяма работа.Ако не бяха грешките на реферите до тъча резултатът щеше да е от рода на 1 на 7.Така че спрете да ревете ами гледайте внимателно.

madridd011
01.12.2012 12:03

Тая Италия скоро няма да се оправи и тя , няма един кръг да мине както трябва .

wonderfullcho
01.12.2012 12:01

Браво Милан! Шаарави както винаги яко мачка.*smile*

fen_na_juventus
01.12.2012 11:58

Цялата Италианска футболна федерация работи за Милан и Интер, опитват се по всякакъв начин да ги бутат тия два отбора но няма да им мине номера на тия кретени от FIGC. Накрая Ювентус отново ще стане шампион на Италия, Интер пак няма да успеят да се класират за ШЛ, а Милан ще завършат някъде на 6,7,8,9 място защото съдийте пак ще продължат да ги подпират за да ги спасят от тяхната любима лига... СЕРИЯ Б!!!

01.12.2012 11:04

Blueisthecolour
01.12.2012 11:21

Не ме карай аз да ти пращам снимки,че ще си насран *wink*

Juventus333
01.12.2012 10:30

Първи гол е от ОЧЕВАДНА ЗАСАДА. Втория гол е истинска класа, а Третия може би и там има засада не съм сигурен. Но както и да е поздравления за победата. Честито. *smile*

Capolavoro
01.12.2012 09:14

Отборът е слаб, но лека полека ще се съвземем. А за крадливите ювентинци: [@link https://www.youtube.com/watch?v=__LwsOwviL4]

Rossonero92
01.12.2012 15:21

Хареса ли ти загубата от Милан с ИЗМИСЛЕНА дузпа , а смешник? Аз много се радвам , че ви бихме по тоя начин , мафии долни! ФОРЦА МИЛАН!

MethodmanBG
01.12.2012 13:56

видяхме ви колко сте силни *smile* особено Видал и Исла са невероятни вие да говорите за бутане е смешно 2рия гол явно не сте гледали че да говорите за засада при положение че гола стана от 25 метра удар просто 1вия гол едва се видя на слоу моушан че Робсъна докосва топката все ми е тая как побеждаваме както каза шефа Берлускони за мача с юфе радвам се че точно по този начин победихме *smile*

01.12.2012 12:26

То на вас много ви е угодно да викате на Юве че е мафиотски отбор ама като подпират Милан и Интер се правите сякаш все едно нищо не е станало, но както и да е продължавайте да хейтвате по адрес на Юве така ни правите още по силни!!! *wink*

PraschoChorbata
01.12.2012 12:13

Няма как да не се разсмееш когато фен на Юве казва на друг отбор "Мафия" ! *lol*

Хаха крадеца вика дръжте крадеца!!! *joking* [@link https://www.youtube.com/watch?v=iGXiRk_G7N8] - Поздрав за теб и мафиотския ти отбор!!! *wink*

biserms
01.12.2012 07:50

Аааа и след толкова подпирания после само да съм чул някой нагъл фен на Милан да каже, че ни подпират...Смешки такива."Лекото" бутане беше ОЧЕВАДНО, срещу нас - СЪЩАТА РАБОТА.И стига сте викали ня Юве "мафиоти", защото и Милан бяха на същия хал 2006-та.Като не сте купували мачове защо почнахте сезона с МИНУС 10 точки бе ???? Просто заради дъртия мафиот Берлускони не поехте заедно с нас към серия Б.Нещастници.А простите фенове на Челси ми прави впечатление, че ЯКО ни хранят от както ги разпорихме с 3:0.На тях ще кажа - успокойте се, и си гледайте мизерния, изкуствен отбор в ЛИГА ЕВРОПА, а във ВЛ гледайте как Гафа Бенитез ще върти само Х-ове 0:0. ЧЕЛ$И = Л И Г А Е В Р О П А !!!!Първия "шампион", който отпада в групите*lol**lol**lol**lol*

ivanrealmadrid1
01.12.2012 01:23

дали след време няма да стане суперзвезда на световния футбол тоя фараон ?

Chelsea_FanBlue
01.12.2012 00:35

Цитирам "професионалистите" от Уинър:"С лека съдийска помощ Милан се справи с Катания". На повторенията се видя, че Малкия Фараон е само на около метър в засада. Реферите не сметнаха за необдходимо да отсъждат нещо подобно."
Само, който е гледал мача знае, че подобна засада ще успееш да видиш само на повторение и то на забавен каданс, но не и в реално игрово време! Много пристрастно звучи заглавието на уж реномиран спортен сайт, като вашият.
Че Милан са зле този сезон това е факт. Но момчетата се раздадоха цял мач за да постигнат така ценната победа срещу Катания.

myzrael
01.12.2012 00:52

Това, че си кьорав и определено имаш нужда от доста големи лупи на очилата не означава, че всички са слепи като теб! Засадата беше напълно очевидна и без повторения и ако не си забелязал(а ти най-вероятно не си) и страничния съдия и съдията зад врата имаха видимост към ситуацията...особено този зад вратата беше само на няколко метра и нищо не му пречеше на погледа. Така, че следващия път когато тръгнеш да твърдиш, че засада от 1 метър(ако не и повече) може да се види само на повторение и то на забавен каданс то първо се сети да се отбиеш до очния лекар, защото най-вероятно ще си си забравил лупите там!

spoke_1912
01.12.2012 00:23

Ахаха чета тука коментарите на феновете на Юве и се разцепвам от смях- те сочат нас като съдийски отбор!*lol**lol**lol**lol* Представяте ли си, фенове на Юве се оплакват от съдии? О Боже, до къде я докарахме... *joking**joking**joking**joking*

lubodankov
01.12.2012 01:04

Успкой се, намираш се в България

myzrael
01.12.2012 00:54

То и от фен на Милан е смешно да се чуе, че не ги подкрепят съдиите като основно заглавията след срещите им трябва да започват с "Съдията пак беше основния нападател на Милан", но...

spoke_1912
01.12.2012 00:46

Апък от фен на Барса да чуя нещо за съдии- е не, това ми оправя деня вече. *lol* *lol* *lol* *lol*

Vikingit
01.12.2012 00:32

Те добре че са съдиите, че да отървате изпадането. Смешници.

Juan_Mata10
01.12.2012 00:17

Феновете на Юве да не знаят мн,марш обратно в Серия Б мафиотска паплач

Vudulini
30.11.2012 23:53

Браво на Милан.Ел Шаарави голям донесе ми калеврите ,с които играе благодарение на залаго ,които направих*beer**cool**party*

papaz4eto
30.11.2012 23:52

просто се вижда че реферите в италия са нещо мръднали и няма смисъл от коментари тоя бутнал ония пък ония 2-ва пъти*joking**joking* ама понеже има завистливи и жалкарски фенове и не го разбират така и ако ударят едно рамо срещу конкурентните отбори мафия ако ударят едно рамо за неговия отбор а голяма работа какво толкова *joking**joking*

cartoonnetwork
30.11.2012 23:45

Чиста засада имаше да ?! Но спестените червени картони на домакините ?!
Чистата Дузпа която не се свири в наша полза ?!
Голямо заглавие , като бяхме ние шампиони се мазнехте с гадни заглавия срещу Ювентус , сега е в обраното положение плюе се по нас и Интер !
Резил голям сте !!! Winner !

lubodankov
01.12.2012 00:24

Срещу Юве е грях да се говори, разбирам че си фен на Израел, а те въобще не са ми приятни!

01.12.2012 00:16

Явно си се вкарал доста във филма , братче !! Надявам се хората да ти се смеят на простотиите които ръсиш , ти си заблуденият не аз *wink* Питай Дядо Силвио защо последните години не ни бута за да минем и Реал Мадрид в ШЛ ?! Само не ми излизай с номера вече не е на Власт ! Това че е наливал пари в отбора и друг въпроса !! Смея се от сърце с теб ! Голям мислител си !

myzrael
01.12.2012 00:13

Да, мисля какво пиша....и да вие сте най-бутания отбор в Калчото...и да с Берлускони начело бяхте непобедими...откъм съдийски аванти...и да, това е една от най-абсурдните ситуации в футбола - все едно сега бате ти Бойко да е собственик на някой футболен отбор и искаш да ми кажеш, че този отбор няма да е най-подкрепяния и няма насила да бъде правен шампион....по-добре ти си изпий хапчетата, легни си, наспи се и дано утре на свежа глава ти дойде някоя свежа мисъл, че сега явно от заблуждение си толкова заслепен, че разсъждаваш като гъска!

01.12.2012 00:01

Ти гледаш ли изобщо какво пишеш ? Ние ли сме най-бутаният отбор в Калчото и в Европа бе ?! Мислиш ли изобщо ?! Успокой се и си пий хапчетата , да нямаше дузпа и срещу Ювентус да и двата отбора играхме грозен мач , който го е гледам знае за какво говоря ... Мачовете в ШЛ са на друго ниво , както и в другите първенства ..

myzrael
30.11.2012 23:54

Човеко, осъзнай се малко. Един мач ви подкрепиха, после втори, трети....подкрепиха ви и срещу Юве, сега и срещу Катания, а са минали само 15 кръга...че вие до края на сезона ако продължава така ще я докарате до 20+ съдийски подкрепи...дори и в ерата Берлускони, когато онзи дърт корумпиран педофил ви купуваше титлите не са ви бутали чак толкова ОЧЕВАДНО!

myzrael
30.11.2012 23:43

Интересно заглавие.
С лека съдийска помощ срещу Катания. Миналия път беше с лека съдийска помощ срещу Ювентус. Те както винаги си бият с лека съдийска помощ.
Не виждам защо изобщо го пишат като почти всеки мач си е едно и също...

blitz
30.11.2012 23:47

Моето момиче,ще си останете с този гол............Ами удара без топка на Мексес с/у Бориело и "засадата" на Матри защо не ги коментираш ?!

myzrael

Жалко фенче на мижаво лондонско отборче изкуствено създадено с мафиотски пари...към теб имам само един коментар от един наскоро изигран мач - 3:0 !!!

chelsea_fannn
30.11.2012 23:44

Миналата година гола на Мунтари защо не беше зачетен ??

Rossonero92
30.11.2012 23:41

Имаше ЧИСТА ЗАСАДА при вторият ни гол , НО който е гледал мача ще види , че през целия мач тотално надиграхме Катаня и можехме да спечелим и с 5-1 ! Емануелсон удари и греда...Тея дървари от Катаня можеха да останат и с 9 души , но съдията им спести 1 червен картон! Милан тотално надигра Катаня и заслужено спечели! Ел Шаарауи отново феноменален ! ФОРЦА МИЛАН *beer*

ryangiggs1000
30.11.2012 23:39

Ако беше Ювентус*wink*тново Калчополи,съдия обезглави 5 звездна Катаня,Дузпентус нова "победа" и всякакви от сорта,ама нали не са Юве то е "леко" бутване.

papaz4eto
30.11.2012 23:32

боатенг*cards* пълен смях просто толкова си могат италянските съдии

futbolista_rs
30.11.2012 23:30

Относно мача, милан без да ги бутнат не могат да бият. И после викат Юве били бутани!

30.11.2012 23:27

До коментар [@comment 1222790] от [@user Marto17]:

който хване 5 от френското аз го признавам!

30.11.2012 23:40

Пусни си гола на Оскар и си лягай , в кажи колко бихте милан преди седмица *lol**lol**lol*

30.11.2012 23:38

Сърби ли дупето още *lol*

30.11.2012 23:37

go home you'r drunk !

torreschelsea9

Ако Милан искат да продължат нагоре и да забравят кризата,трябва на всяка цена да задържат Ел Шаарави.Просто в невероятна форма е това момче,носи Милан на гърба си.Голям талант !!! *smile*

papaz4eto
30.11.2012 23:01

и да направим една равносметка*lol*о тука милан са бутани в три мача а ювентус в два,ми ае не дранкаите глупости и разберете че всичко е нормално и нито някои бута едните нито другите

papaz4eto
30.11.2012 22:56

те катаня са наи големите нещастници маи хахах срещу нас ги порязаха съдиите,ся срещу милан хаха ужас

papaz4eto
30.11.2012 22:54

опаааааааа засадка малко ама нали не е юве значи няма мафия *beer**beer**beer*

30.11.2012 22:20

добре , милан ако не си дадат повече зор в шл , то тая година да им я пишат нулева. в първенството хич ги няма. ама айде все пак мача не е свършил може да обърнат

Neooo_1995
30.11.2012 22:01

Айде Милан направете обращачка.

killerstash__
30.11.2012 22:12

даноооооо ! Тоз Констант плаче за червен..

Neooo_1995
30.11.2012 22:08

Пепел ти на устата ,и аз 2 го пуснах заради хубавия коефицент.Дано обърна мача.

30.11.2012 22:04

Аз ги писах 2, ма като ги гледам какви са умрели мача може да свърши и 3-1 2-0 .. *sad*