Юнайтед постигна минимална победа над Арсенал, Бербатов влезе като резерва

23:36

Манчестър Юнайтед победи Арсенал с 1:0 в първи полуфинален мач от Шампионската лига. "Червените дяволи" надиграха своя съперник и си заслужиха победата.

В 17-та минута Майкъл Карик центрира към Джон О`Шей, който бе оставен непокрит в малкото наказателно поле на Арсенал. Ирландският десен бек със силен шут разстреля Алмуния за 1:0.

"Топчиите"  не сътвориха нито едно по-сериозно голово положение пред вратата на гостите преди почивката.

Решението на сър Алекс да остави Димитър Бербатов на пейката и да заложи на по-агресивна тактика в лицето на дуото Рууни-Тевес даваше резултат през първото полувреме.

През вторите четиридесет и пет минути  Юнайтед натискаше своя съперник, но Арсенал изглеждаше по-стабилен в защита в сравнение с началните минути на срещата.

В средата на второто полувреме на терена се появи Димитър Бербатов, който замени Карлос Тевес. Наставникът на "топчиите" Арсен Венгер също вкара двама офанзивни футболисти в течение на мача в лицето на Никлас Бендтнер и Едуардо Да Силва.

В 70-а минута Кристиано Роналдо отправи топовен шут от 25 метра и топката се отклони от напречната греда на "артилеристите".

Седем минути по-късно Райън Гигс вкара гол, който беше отменен от рефера заради  засада.

В крайна сметка момчетата на сър Алекс взеха ценна преднина преди реванша на "Емирейтс".

Манчестър Юнайтед- Арсенал 1:0

1:0 Джон О\' Шей 17-мин

Манчестър Юнайтед: Едвин Ван Дер Саар, Джон О\'Шей, Неманя Видич, Рио Фърдинанд, Патрис Евра, Майкъл Карик, Дарън Флечър, Андерсон, Кристиано Роналдо, Уейн Рууни, Карлос Тевес

Арсенал: Мануел Алмуния, Бакари Саня, Микаел Силвестър, Коло Туре, Киърън Гибс, Абу Диаби, Алекс Сонг, Самир Насри, Франсеск Фабрегас, Тио Уолкът, Емануел Адебайор

Schumacher1
30.04.2009 16:30

случайно вкараха тоя гол на реванша ще ги биеме 2:0

Kantev
30.04.2009 11:46

Абе MeToDueB пич не че имам нещо против теб,даже работите които пишеш са винаги яки , но просто повтори това което каза Алекси Смокачев снощи по време на мача *joking* иначе браво на Най-Големият ОТБОР НА СВЕТА !!! *devil*

Julien
30.04.2009 11:20

Той поне си признава грешката не е като онези мишки дето не спираха да го оплюват и да говорят глупости ,че не бил за отбор като Юнайтед .... сега не ги виждам нещо и още по-добре ...

fena_man_utd
30.04.2009 11:19

Браво на УТД просто не уставиха шанс на АРСЕНАЛ да играе с топката,сега сме с една крачка още по близо до финала.Така,че трябва още малко до този финал и накрая честита победа на всички червени дяволи.

pepp
30.04.2009 11:03

Ти сега ли осъзна,че е добар футболист некадарник такав.

brickbat
30.04.2009 10:12

Искам да се извиня за всички критики и обиди които съм отправил по адрес на Бербатов, той наистина е добър футболист и голям човек

AriesBG
30.04.2009 08:39

MeToDueB , ти предишния финал в Москва гледа ли го ...

30.04.2009 01:52

Мачът днес бе доста експлозивен - разбирасе от страна на дяволите. Мощ, бързина, невероятни удари това са Манчестър - огромна червена машина която гази по пътя си, няма друг отбор който може да акумолира толкова енергия за кратък период от време - всичко се развива за няколко минути и то катастрофално за противника. Може бе магията на спорта помилва Арсенал с този не толкова категоричен резолтат запазвайки интрига и за след седмица.

MeToDueB
30.04.2009 00:11

опазил ни Господ от това .. Челси да отиде на финал. Най-скучното ще бъде.

Julien
30.04.2009 00:09

LFC_T9_G8 пукни се от яд, че Юнайтед отново бият ахха хаха *lol* скапаняк *joking*

earthsea
30.04.2009 00:02

Убедителна игра,неубедителен резултат.Алмуня остави интригата за реванша.

Emiliqn1981
30.04.2009 00:01

4истата победа е наи важна,а сас тази игра Арсенал нямат много поводи за надежди.Един страхотен Алмуня и вси4ко хубаво се из4ерпва

Patilanec
29.04.2009 23:50

Айде бе *stop* Ако Арсенал бяха победили сега щяхте да си щупите пръстчетата да пишете.. Браво на Манчо много добър мач от гледна точка на тактиката.Страхотен Сър Алекс! Лошото е това 1-0 да не ни изиграе лоша шега като гости. Трябваше на всяка цена да търсим 2-ри гол, но уви.. за 2метровата засада на Ронладо няма какво да говорим както и за гола на Гигс.. страничния съдия беше ужасен. Както и да е надявам се на Емиреитс да играем по същия начин *thumb_up*

29.04.2009 23:44

Може МАН Ю да победиха но този резултат не беше справедлив с оглед на показаното трябваше да е 2/3-0 ама жалко оставиха шоуто за реванша *joking* *wink* *devil* *stop*

MeToDueB
29.04.2009 23:42

то няма значение дали е фен на Левски или на ЦСКА, като не разбира от футбол .. може би и Гигс за това го пуснаха, че е """слаб""" а ? Сър Алекс търсеше нещо различно, знаеше Арсенал с каква тактика ще излезне и прецени, че трябва да пусне по-бързи футболисти, за да разпиляват играчите на Арсенал. Това не винаги се получава, но в тоя мач се получи и Сър Алекс знаеше, че ще се получи.

Бербатов не бил добър hxahxayxyayxahxuyax. Не го пусна, защото му трябваше бързина и играчи, които да пресират противника. За това не играха опитните, за да изненадат точно по този начин Арсенал, който познава отлично стила им. Втория мач Бербатов и Гигс ще са титуляри, защото Арсенал ще е с 2-ма нападатели и няма да е толкова нужна тази бързина. Като почнете да разбирате от футбол .. тогава приказвайте кой колко е добър .. вие със сигурност сте по-слаби *wink*

Tovalan
29.04.2009 23:38

Определено не е този резултата, който заслужаваха Юнайтед! Поне 3-0 трябваше да е, но това е Цар Футбол! Невероятен мач въпреки, че аз съжелявам за малката преднина, с която бихме. Glory, glory Man United!!!

KILLna7
29.04.2009 22:54

LFC_T9_G8
Любител
Пуснато на
2009-04-29 21*thumb_up*57

Кво се шашкате е? .. Бербатов нищо неможе да играе .. затова сега е резерва .. MeToDueB извинявам се че сменям и сбърквам темата но ето още един "цесекар" който плюе по бербатов .Така че натам не искам да коментирам понеже те не плюели по свойте футболисти. А за мача то си се видя че на арсенал няма да е никак лесно...

Vasko22
29.04.2009 22:47

Да Бербо ще влезне на мястото на Тевес мисля даже, че и гол ще вкара. Ман.Юнайтед са много добър отбор, който знае какво прави и смятам, че този мач ще го спечелят. Арсенал не са за отписване и смятам, че този мач ще завърши 3:1 за Ман.Юнайтед. Така сам го играл, дано излезне.

easyt0
29.04.2009 22:39

Берб0 ша влезне на мяст0т0 на тевес мисля ... друга алтернатива на Съра не виждам ... дан0 да е така *smile*

MeToDueB

голяма работа е Сър Алекс. Няма спор. Излезна с изненадващ състав, който Арсенал най-малко очакваха и не им даде никакъв шанс с тия бързи футболисти, преди това е преценил, че с 1 нападател, това е начина да им се противопостави. Последните 10,15 мин ми се струва, че влезнаха в мача Арсенал, както се казва .. и сега ще вкара опитните

Dido_Man_U
29.04.2009 22:37

Бербо резерва ли ? *thinking* *wonder* Бахти тоа Фъргюсън кви ги върши дано влезне като резерва *sad*

webstar__
29.04.2009 22:29

писнало ми е от вас злобарите как ойе в българия живеете българи сте а да псувате така радостта ни.Вземете са в ръце кухи лейки такива.Трябва да сме сплотени не да се трепим и псуваме помежду си !!!!

MeToDueB
29.04.2009 22:09

защото преди 1 ден даде интервю, че ще играе с 4мата в нападение и с по-опитните играчи - Гигс, Скоус .. Арсенал са се подготвили за такъв състав и са очаквали такъв състав, но Сър Алекс е голям професионалист и в последния момент изненадва с млади играчи и търси бързина.

LFC_T9_G8
29.04.2009 22:07

MeToDueB .. а ти от къде знаеш САФ какво мисли .. може да не иска да изненадва .. може да иска да прави някви други работи ..

MeToDueB
29.04.2009 21:59

не е за това .. а защото Сър Алекс иска да изненада с тоя състав и търси бързина. Бербатов, когато е играл на финал на ШЛ, тия всичките играчи от двата отбора .. още не са имали професионални договори с клубовете си и никой не е знаел кои са ..

LFC_T9_G8
29.04.2009 21:55

Кво се шашкате е? .. Бербатов нищо неможе да играе .. затова сега е резерва ..

29.04.2009 21:37

Спок. Сър Алекс е старо куче. Нарочно е с такъв изненадващ състав. Те Арсенал едва ли се очаквали такъв състав. Ще ги поразцъка с тоя състав, пък второто ще вкара по-опитните. СЪр Алекс не е вчерашен и си знае работата. Вкарал е бързите футболисти, със сигурност е намислил нещо. СЪставът е изненадващ ..

angel_hi
29.04.2009 21:34

Бербатов е резерва но ще влезе очаквам мн голове не като вчерашния скучен мач Челси постигна частичен успех