Барса отново победи Алавес и продължава за Купата (видео)

00:19
Барселона победи като домакин третодивизионния Алавес в мач-реванш от 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля. Двубоят на стадион "Камп Ноу" приключи при резултат 3:1 за каталунците и те продължават напред в турнира с общ резултат от 6:1.

За изненада на мнозина играта в началните минута, а и през почти цялото първо полувреме, бе равностойна. Странният състав на домакините не можеше да покаже обичайното лице на тима и се затрудняваше срещу по-скромния си съперник. Именно Алавес успя да открие резултата в 16-та минута, когато Борха Вигера получи отличен пас в наказателното поле и отбеляза с премерен удар с глава. Последваха минути с по-често владеене на топката от страна на Барса, но липсваха положения пред противниковата врата. Все пак каталунците успяха да изравнят в 35-та минута, когато натискът им вече се бе усилил, а Адриано завърши много добре двойно подаваме между него и Тиаго. До края на полувремето действията се водеха предимно в средата на терена и не се случи нищо по-интересно.

Десет минута след началото на втората част Барса излезе напред в резултата, след изключително технично изпълнение на пряк свободен удар от страна на Давид Вия, който просто не остави никакви шансове на вратаря на Алаве. Три минути по-късно нападателя на каталунците отбеляза и втория си гол в срещата, след като се разписа след двойно подаване с Тейо. До края на срещата каталунците контролираха изцяло събитията на терена и се поздравиха с успеха.