Сити се разправи с Уигън и постави рекорд (видео)

23:54
Английският шампион Манчестър Сити се наложи като гост над Уигън с 2:0 в среща от 14-ия кръг на Премиършип. Така Сити стана първият отбор в историята на Висшата лига, записал 14 срещи без поражение в два поредни сезона.

Гражданите стигнаха до победата с два гола през второто полувреме, които бяха реализирани в рамките на само четири минути. Първо Марио Балотели откри резултата в 69-ата минута, след като Ал-Хабси не успя да се справи с удара на Бари, а малко по-късно Джеймс Милнър фиксира крайното 2:0. Голът бе първи за Балотели този сезон в елита и дойде при 30-я му удар.

С този успех Манчестър Сити се утвърди на 2-о място във временното подреждане с 29 точки, на 1 от лидера Манчестър Юнайтед. Уигън пък остана на опасно разстояние от зоната на изпадащите с 14.

szólj hozzá: Wigan vs Manchester City 0:2 GOALS HIGHLIGHTS

Състави:

Уигън: Ал Хабси, Стам (93 - МакМанаман), Бойс, Фигероа, Лопес, Джоунс (74 - МакАртър), Гомес, Босежур, МакКарти, Коне, Ди Санто

Манчестър Сити: Харт, Компани, Сабалета, Майкон, Настасич, Бари, Гарсия (59 - Милнър, 81 - Яя Туре), Силва, Туре, Агуеро (68 - Коларов), Балотели