Левски разнищи Етър със 7:1, Базил де Карвальо избухна с 4 гола (видео)

19:48
Левски спечели домакинството си на  Етър с категоричното 7:1. Големият герой за сините тази вечер бе нападателят Базил де Карвальо, който реализира 4 гола за историческия успех на своя тим.

Резултатът на стадион "Георги Аспарухов" бе открит при първото по-опасно положение в мача. В 16-ата минута нападателят на сините Базил де Карвальо засече с глава центриране на Владимир Гаджев и след недобрата намеса на Велимирович топката влетя в мрежата на гостите.
Домакините бяха по-активният отбор и в следващите минути на срещата. Пред момчетата на Илиан Илиев се откриха 2-3 добри възможности да удвоят преднината си, но им липсваше концентрация при завършващите удари.

Малко след половин час игра главният арбитър Борислав Колев отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Левски за неправомерна игра от страна на Гаджалов срещу Мюлдер в наказателното поле на тима от Велико Търново. Очаквано голмайсторът на столичани Базил де Карвальо покачи резултата на 2:0, въпреки че противниковият страж улови ъгъла.
Отборът на Етър отговори с изключително опасен изстрел на Садула, който разклати десния страничен стълб на вратата, пазена от Пламен Илиев. Секунди по-късно обаче Левски стигна и до трети гол в мрежата на Велимирович. Точен за състава на Илиан Илиев бе отново Базил де Карвальо, който оформи своя хеттрик в мача.
Левски започна атомно и второто полувреме на мача. В 49-ата минута сенегалският топреализатор на домакините разтресе напречната греда на великотърновци. Секунди след това Владимир Гаджев асистира за 4-ото попадение на своя отбор, което бе отбелязано от изгряващата звезда на българския футбол Антонио Вутов.
В 58-ата минута обичайният заподозрян Базил де Карлвальо реализира 4-ия си гол в двубоя и доведе нещата до 5:0 в полза на сините, а 10 по-късно Ивайло Русев си вкара автогол за 6:0. Отборът от Велико Търново, който записа най-тежкото си поражение този сезон, успя да вкара почетен гол в 79-ата минута, дело на Нери. Илиян Йорданов пък оформи крайното 7:1 във втората минута на добавеното време.