Съдийска победа за Лудогорец над Ботев Пловдив (снимки)

16:19
Ботев Пловдив загуби като домакин от Лудогорец в мач от междинния 14-и кръг на българската "А" футболна група. Двубоят на "Колежа" приключи при резултат 1:0 за шампионите, но главният съдия Таско Тасков и неговите помощници на няколко пъти отсъдиха спорни ситуации в ущърб на канарчетата.

В началните минути на срещата действията бяха доста динамични, като двата тима не губеха време в проучване, а играеха на високи обороти и търсеха създаването на интересни атаки. До 20-та минута все пак по-активни бяха домакините, които на няколко пъти с многоходови действия навлязоха в наказателното поле на орлите, но при завършващия удар нямаха успех и не застрашиха сериозна вратата на Голубович. Първото чисто положение за Лудогорец дойде в 34-та минута, когато отлично бе изведен Франк Гела, но вратарят на канарчетата Иванов внимаваше и пресече паса, като изби топката в корнер. До края на първото полувреме шампионите упражниха натиск и имаше игрово и териториално предимство, но това не доведе до попадение и двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Тринайсет минути след началото на втората част Фрак Гела игра с ръка в собственото си наказателно поле, но учудващо главният съдия Таско Тасков не отсъди очевидната дузпа за Ботев Пловдив. Последваха няколко добри възможности за Лудогорец, но защитата и вратарят на домакините се справиха сравнително лесно. Точно в 69-та минута на мача шампионите успяха да поведат в резултата, когато след центриране по земята на Мирослав Иванов, защитникът на жълто-черните Бобан Грънчаров не успя да се ориентира добре и си отбеляза автогол. В 86-та минута на мача Иван Цветков изравни резултата след гол с глава, но той бе отменен неправилно заради несъществуваща засада на ветерана. До края на мача не се случи нищо по-интересно и шампионите спечелиха с 1:0.

Стартови състави:

Ботев Пловдив:
Иванов, Христов, Караславов, Грънчаров, Станчев, Иршак, Паласуелос, Огнянов, Неделев, Цветков, Костов

Лудогорец: Голубович, Минев, Моци, Гулдан, Витиня, Дяков, Генчев, Иванов, Стоянов, Гела, Гъргоров

Vratarchety
28.11.2012 23:57

Лошото е , че вече се забелязва и тенденция .... бая отбори пропищяха от садиите в мачовете срещу Лудогорец ..... Ботев , Черноморец(миналата година) са само бледи примери на побутвания тепърва ще става по-зле ..... докога ще имаме купено първенство ..... Рязград шампиони залагайте смело натам отиват нещата за съжаление ;Х

spoke_1912
28.11.2012 22:22

Абсолютно жалкарски отбор са тия селяни, както и тоя боклук таскоф. Всичките са за трепане!

vlatkyn
28.11.2012 20:53

Никаква дузпа, абсолютна журналистическа измислица.

Stan1926
28.11.2012 20:29

А когато съдиите ви подкрепят, когато противникът си вкарва автоголове, когато ви лягат както Своге на баража?! Тогава сте най-добрите, съдията така е видял, няма смисъл да коментираме, мачът е приключил и т.н., нали?!
Хайде сега продължавайте да ревете, аз познах не само тук, но и в ЕФ и с кеф чета сърцераздирателните ви коментарчета. *smile*

idol_bg
29.11.2012 14:13

Със или без собственик...във А или във В група, ний ще се справим,както сме го правили и преди.За разлика от вас поне знаем кой ни е собственика.А на вас кой ви е....знаете ли? Едва ли....))))) Ще разберете по новините и вестниците....като го застрелят )))))).Успокоявай се с 4-те точки разлика....поне до април месец.....))))))

Stan1926
28.11.2012 21:33

Ти внимавай, щото вашия собственик след изборите хич не е сигурен. Ново правителство ще сложи нов банкер, познай тогава Караибрахим чие финансиране ще спре. ;-) Тогава да ви видя. А за борбата за оцеляване.. като погледна класацията виждам 4 точки разлика между прехваления ви отбор и нас. Да не изпаднете вие накрая?

idol_bg
28.11.2012 20:38

БУФЕР СМЕШЕН.....ти къде се буташ тук.Или като бихте в Ст.Загора викаш малко да вдигнеш глава от лайната а...Точно БУФЕР да ми говори за морал....хахахахахахахаха.По-добре гледай и мисли за борбата ви за оцеляване или мислиш, че пак ще се появи някой мафиот да ви извади от Б група СЛУЖЕБНО.

Disaffected666
28.11.2012 20:35

Ххах то и аз преди играх Ливърпул Евартън х 2 на 2 но не трябваше да е така отмениха гол в последните минути на суарез познах и за еврофутбол ман ю челси в скандалния мач въпроса е че доста често грешки на съдии развалят цялото качество на футбола и прецакват и феновете и отборите ....

28.11.2012 20:28

И този съдия имал претенции да свири в Лига Европа хахах смях тотален срам просто адски бледи отсъждания това е просто лудост ...... !!!! Този типаж трябва да се покрие и повече да не лапа тази свирка най добре е да лапа другоо и да бъде тих : ) Чиста дузпа отменен гол от някаква засада хаха която я намаше как я видяха нямам си и на идея както и каза Сашо Александров Кажете ми човек в тази ситуация как да не с ядосва и да бъде спокоен няма как несправедливоста е много лошо нещооо ..

Qtagana
28.11.2012 20:13

Кво стана с най - добрия и велик отбор в българския футбол с единствения отбор който играел футбол ?!?!?! Предполагам се чудите за кой отбор говоря да оточня понеже днес не се разбра - ЛУДОГОРЕЦ ?!?!?!

black_wolf_97
28.11.2012 19:51

Поредните смешни съдии,тука Ботев трябваше да бият с 2:1 а не тоя б****к Таско Тасков да свири, ууууууууууууууууууууууууууу на Лудогорец с смешната си победа

PavelAngelov11
28.11.2012 19:37

БГ футбол е нямало никога и няма и да има един отбор няма стоиностен

tagen
28.11.2012 18:58

дайте запис от положението , имали някой ?

jeky87
28.11.2012 18:08

А да си по - добър от Левски или Цска е равносилно на това да си по - добър и от Красна поляна Юнайтед ... смешници

jeky87
28.11.2012 18:06

Стават и такива неща във футбола, в България по - начестичко ... какво ми защитавате тук цска, левски, лудогорец и който и да е. Футбол в тази страна се е видяло, че няма да стане!

kaunis
28.11.2012 17:48

Genchooooo genchooo вече мразя гнусния ви отбор повече от циганите,след 5 години никой няма да ви помни,ще си останете едно недоразумение

genchooo
28.11.2012 17:37

А и Спартак търнава които отсраниха Левски миналата година и те са последни в Словакия *lol* вижте какви смешни отбори ви отстраняват и после се смейте на Лудогорец!

genchooo
28.11.2012 17:35

Защо Мура или Сараево да не са станали шампиони на Европа *lol* те дори не са шампиони в смешните си първенства бе, Мура 05 са пред изпадане в момента! Лудогорец са по -добри от Цска и Левски, авие не можете да го приемете!

kaunis
28.11.2012 17:29

Извинявай , забравих че Динамо Загреб стават вече 20 години поред шампиони на европа , не стига че сте смешни ами и не ви е срам да се обаждате

caramell
28.11.2012 17:23

Направо съм потресен за пореден път от мач на турците..това не е честно вече! Омръзна ми ! До кога ще е така ? До кога ще стават такива отбори , като турците шампиони ? До кога реферите ще ги подпират ? До кога питам аз ?

kaunis
28.11.2012 17:13

Вече 56-ти мач във всички турнири никой не се е осмелил да даде дузпа против тия цървули,но колкото и да се правят тук на шампиони ги видяхме в европа колко могат

genchooo
28.11.2012 17:20

Видяхме ги да с гол в последната секунда ги отстраниха и то Динамо Загреб които играят всяка година в ШЛ, а не дебютантите Мура 05 или анонимните от Сараево

Cinemascrotum
28.11.2012 17:08

То на нищо не прилича българския футбол вече. Това ми беше първия изгледан БГ мач от месеци и май ще е последния. Никаква игра, за съдийството да не отварям дума, че токувиш съм изпсувал! Отново ги бутнаха шампионите. Ееейй, голям гранд се оказаха! *sad**thumb_down*

nvidic
28.11.2012 17:07

Много скандален мач,жалко за усилията на Ботев, чиста дузпа и никаква засада ,но съдиите не мислеха така ,доста интересно ми стана ,като коментатора каза ,че от както Лудогорец са в А група никога не са свирели грешни отсъждания против тях ,всички съдийски недоразумения са отивали в тяхна полза ,всеки може да си направи изводите за БГ съдиите !!!!

Rossonero92
28.11.2012 16:41

Нещо им стана навик на тея измислени герои да печелят с помощ от съдиите ! *stop*

Gravedigger988
28.11.2012 16:36

Браво на съдията! Вижда се вече кои са българските Барселона и Ювентус!

28.11.2012 17:21

В момента вас ви бутат и в Европа и в Англия. Малко и ти не трябва да се обаждаш, защото се вижда от всички и независимо от това пищиш!

spain_lydaka
28.11.2012 17:09

За Юнайтед става дума..разбира се *smile*

А Манчестър къде ги изпусна??? *lol*

28.11.2012 16:46

Точно па фен на Юве да ми приказва за бутане малко не ми отърва *lol* Със всичките скандали и корупции, в които ви хванаха ако съм аз бих си мълчал за бутане от съдия!!

28.11.2012 16:40

Най-правилен е примерът с манчо юн. дето ги бутат всеки мач срещу всеки отбор! Последния пример с Челси.

Tauros
28.11.2012 16:32

Абсолютно бутане,разяне на глави от кръста !! СМЯХ !! Перуки,тасковци вън от футбола !!

tapaka2222
28.11.2012 16:18

Селския съдийски отбор накажете ги ве смешно бфс боклуци мръсни чиста дузпа гола нямаше засада паляци не стига че крадат песни тез 100 фенчета на по 20 годинки и мачове купуват селяните от разград долна смрад

Vratarchety
28.11.2012 15:44

Пак правят подаръци на скапаните турци ...чиста дуЗпа не свири садията ..... :Х .....никога Левски и ЦСКА няма станат шампиони докато бутат турските подлоги .... ;х ....досега за 2 години никога не е свирено в А група дуЗпа против ТУРЦИЯ !!!

ShadowDemo0on
28.11.2012 18:15

Защо трябва да обиждате отборите,като съдията е виновния не Лудогорец ! Нито знаете дали е подкупен или не ! Наистина има много злетаци тук !