Хамбургер се справи лесно с Шалке 04 (снимки)

00:58
Хамбургер спечели втора поредна домакинска победа, след като надви Шалке 04 с 3:1. Успехът, както и головете бяха първи за тима на Торстен Финк този сезон без участието на Рафаел ван дер Ваарт. Кралскосините от Гелзенкирхен пък записаха трета поредна загуба в гостуване и изпуснаха шанс да се изкачат на второ място в класирането.

HSV игра по-добре още от самото начало, като най-близо до откриване на резултата бе Денис Аого, който игра на нетипичния за него пост на ляв халф. Националът на Германия обаче уцели гредата. Шалке 04 имаше само един шанс преди почивката, но Клаас Ян Хунтелаар не успя да уцели вратата от седем метра след центриране на Фухс.

След почивката превъзходстово на Хамбургер най-накрая доведе до желаните голове - Максимилиан Байстер изненада Унерщал с удар от около 23 метра и реализира за 1:0, като това бе и първи негов гол в елита. Попадението дойде в 52-а минута, а само 13 по-късно Байтер изведе с пета Дийкмайер в наказателното поле, той попаде към Артьомс Рудневш и латвиецът не сбърка отблизо за 2:0.

Шалке 04 се върна в мача с много късмет десет минути преди края - при центриране от корнер топката се удари в ръката на резервата Ринков и реферът Грефе отсъди дузпа. Рене Адлер спаси удара на Хунтелаар от бялата точка, но холандецът не сбърка при добавката за 2:1.

В 89-ата минута Адлер извади виртуозно шут на Фукс от пряк свободен удар, а при контра в добавеното време Аого бе фаулиран в наказателното поле. Милан Бадель изпълни дузпата и оформи крайното 3:1.

Състави:
Хамбургер: Адлер - Дийкмайер, Мансиен, Вестерман, Янсен - Бадель, Шелбред (69 - Ринкон), Аого, Арслан - Рудневс, Байстер (Шарнер)

Шалке 04: Унерщал - Учида, Пападопулос, Хьоведес, Фухс - Джоунс, Нойщетер (Дракслер) - Фарфан (69 - Холтби), Пуки, Обаси (62 - Барнета) - Хунтелаар