Лацио с класика над Удинезе (видео)

23:40
Лацио победи категорично Удинезе в последния мач от 14-я кръг в италианската Серия "А". Двубоят на "Стадио Олимпико"  приключи при резултат 3:0 за орлите.

Домакините можеха да постигна по-категоричен успех, ако не беше пропуснатата от Кристиан Ледесма дузпа в 12-та минута. Иначе през първото полувреме лациалите отбелязаха две попадения. Първо в 17-та минута след прекрасна атака, която матира защитата на Унинезе с два паса, се разписа оказалият се на чиста позиция Алваро Гонзалес. Мирослав Клозе пък остава сам срещу вратаря на гостите в 31-та минута и опитният нападател не сгреши за 2:0.

Крайното 3:0 за Лацио оформи Ернанес с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар в 59-та минута.

По този начин орлите изместиха Рома от петото място в класирането на Серия "А" и вече имат 26 точки, а Удинезе остава на 11-та позиция с 16 точки.

LAZ 1-0 UDI ourmatch.net by ourmatch
LAZ 2-0 UDI ourmatch.net by ourmatch
LAZ 3-0 UDI ourmatch.net by ourmatch