Реал продължава за Купата на Краля след класика над Алкояно (видео)

00:19
Реал Мадрид победи третодивизионния Алкояно в мач-реванш от 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля. Двубоят на стадион "Сантяго Бернабеу" приключи при резултат 3:0, а Белия балет продължава в надпреварата с общ резултат 7:1.

Срещата очаквано започна с игрово предимство за домакините, които бяха излезли с доста експериментален състав, каквато е практиката на испанските грандове в първите кръгове от тази надпревара. Първото 100-процентово положение за гол бе създадено от Белия балет в 26-та минута, когато разбъркване в наказателното поле на гостите завърши с удар на Денис Черишев, но той бе извит от вратаря на Алкояно. Нова отлична възможност за домакините бе проиграна в 41-та минута, когато последователно Кайехон и Варан стреляха от много добри позиции, но Мурсия успя да отрази и двата удара. До края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно и двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Началото на втората част на срещата бе доста скучно, но гостуващият тим се опитваше да атакува и създаваше гризи за защитата на Кралския клуб. Раздвижване в редиците на Реал Мадрид се случи едва след влизането в игра на двама от титулярите - Карим Бензема и Анхел Ди Мария. Именно те комбинираха помежду си в 71-та минута, а аржентинецът отбеляза попадение за домакините след хубав удар с левия крак в обратния ъгъл на вратата на стража Мурсия. Веднага след това пък за неоснователни протести втори жълт картон получи защитникът Хави Селвас и Алкояно трябваше да довърши мача с човек по-малко. В 87-та минута скоростна атака на Реал отново бе завършена от Ди Мария, но ударът му срещна напречната греда на гостите. Все пак 2:0 за Белия балет стана една минута преди края на редовното време, когато Йозил с чудесен пас през центъра на отбраната намери навлизащия в наказателното поле Кайехон, който не сгреши от чиста позиция. В добавеното време пък Ди Мария изведе Хосе Мария Кайехон, който вкара втория си гол в мача и оформи крайното 3:0 за Реал.