Бибишков прати Литекс на финал за Купата

15:53
Отборът на Литекс се класира на финала на турнира за Купата на България, след като успя да победи Миньор Перник в 1:0 като гост. 1/2-финална среща от надпреварата се игра на "Стадион на мира", а герой за състава на Станимир Стоилов стана Крум Бибишков, който отбеляза единственото попадение. Рефер на мача, който бе наблюдаван от около 6000 зрители, бе Станислав Тодоров.

През първото полувреме гостите от Ловеч имаха териториално предимство, но по-чистите положения се откриха пред домакините. Янкович и Марков имаха възможност да открият резултата в полза на "миньорите", но ударите им бяха спасени от Голубович. Добро положение се откри и пред халфа на гостите Петър Занев, който бе разколебан от добрия рефлекс на Чворович.

През втората част Литекс продължи да упражнява натиск и резонно откри резултата. В 56-а минута на срещата, Сандриньо изведе нападателя Крум Бибишков зад отбраната на домакините и той с лекота преодоля Чворович за 1:0 за ловчанлии.

По този начин Литекс се класира за финала на Купата на България и очаква съперника си от предстоящия мач между Пирин Благоевград и Левски.

Миньор Перник - Литекс - 0:1
0:1 - Крум Бибишков - 56 мин

Стартови състави:

Миньор: Чворович, Василев, Дюлгеров (Дичев \'64), Цветков (Божиков \'75), Мутафов, Янкович, Петров, Станков (Крумов \'60), Хазуров, Лерант, Марков

Литекс: Голубович, Манолев, Николов, Петков, Занев, Шандор, Кишишев, Сандриньо, Том, Дока (Барт \'83), Нифлор (Нифлор \'49)