Тулуза спря Лион за първото място във Франция

21:59
Тулуза спря Лион
за първото място
във Франция
Лион загуби от Тулуза с 0:3 и пропусна възможността да излезе начело в класирането на френското първенство. Лион е трети в таблицата на точка след лидера Пари Сен Жермен и при успех в Тулуза щеше да се качи на върха. Домакините от Тулуза изиграха силен мач и прекъснаха серия от три поредни загуби.

След нулево първо полувреме играчите на Тулуза упражниха натиск след почивката и поведоха в 50-а минута с гол на Висам Бен Йедер. Три минути преди края отново Бен Йедер бе точен след контраатака, с което сложи край на интригата.

В добавеното време Етиен Капуе оформи крайното 3:0. Въпреки победата Тулуза остава на седмо място с 22 точки.