Дестро донесе победа за Рома, Фиорентина се издъни в Торино (видео)

18:38
Отборът на Фиорентина пропусна възможността да излезе на 2-о място в класирането, след като завърши само 2:2 при гостуването си на Торино в среща от 14-ия кръг в Серия А.

Виолетовите остават 3-и с 28 точки, на 4 от лидера Ювентус, който по-късно тази вечер играе дерби с Милан. Интер също има 28 и запази 2-ата си позиция с по-добра голова разлика. Интер играе с Парма в понеделник, а пак утре Наполи гостува на Каляри и при успех ще събере 30 точки.

Също днес Рома победи с минималното 1:0 при визитата си на Пескара и с 23 точки излезе на 6-о място. Матия Дестро още в 5-ата минута вкара единственото попадение за римляните. То е негово второ за новия му клуб, където премина от Дженоа малко преди края на летния трансферен период.

В най-интересната среща от ранните днес Торино поведе пет минути преди края на първото полувреме чрез Алесио Черчи, въпреки че до момента домакините изглеждаха апатични. Черчи обаче наказа защитата на Фиорентина след като засече ниско центриране на Данило Д'Амброзио.

Без талисмана си Стеван Йоветич, а в допълнение и Лука Тони се контузи три минути преди края на първото полувреме, гостите все пак изравниха в 74-ата минута чрез Гонсало Родригес от дузпа. Д'Амброзио буквално вдигна във въздуха Хуан Гуардадо, а Родригес изравни. Минута по-късно обаче домакините пак имаха аванс от 1 гол заради щастливото попадение на Валтер Бирса.

Словенският нападател опита да центрира, но топката придоби странен фалц и влетя в мрежата. Бившият нападател на Аякс Мунил Ел Хамдауи обаче направи 2:2 малко преди края на срещата.