Червен картон за Пламен Крумов при загуба на Университатя от Клуж

20:24
Българският десен бек Пламен Крумов получи два жълти картона и беше отстранен от игра в градското дерби между неговия отбор Университатя и Клуж, което завърши 1:2.

След победата в 16-ия кръг Клуж събра 28 точки и се нареди на 4-о място, колкото има и Васлуй с по-лоша голова разлика. Университатя пък вече е под чертата на изпадащите с 15 точки, само с 4 победи от началото на шампионата.

Срещата тръгна много добре за символичните домакини, които откриха резултата в 21-ата минута от дузпа чрез Дину, като нарушителят на правилата Нуно Диого получи и жълт картон. След почивката обаче започнаха проблемите за Университатя и Пламен Крумов, който получи първи жълт картон в 58-ата минута. В 74-ата бившият играч на Миньор и Черноморец беше отстранен заради втори жълт картон, а в 80-ата минута Ненад Биеланович вкара за 2:1. Иначе 10 минути по-рано Руи Педро изравни резултата с удар по диагонала след пас на Йоан Ора, който изкара първия картон на Крумов.

Начело е Стяуа с 41 точки пред Пандури с 33, Астра Плоещ с 31, ЧФР Клуж и Васлуй с по 28.