Фортуна би Хамбургер за първа домакинска победа (видео)

09:09
Новакът Фортуна Дюселдорф записа първа домакинска победа за сезона след успех с 2:0 над Хамбургер в първи мач от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Фортуна стигна до трите точки след голове на австралиеца Роби Крус и на резервата Щефан Райзингер в 63-а минута. Крус откри резултата в самия край на първата част с втория си гол за сезона след грешка на Хьон-Мин Сон. Щефан Райзингер покачи на 2:0 в средата на второто полувреме след солова акция.

Успехът над Хамбургер прекъсна серията от седем мача без победа на Фортуна и и измъкна отбора от Дюселдорф от опасната зона. Тимът вече заема 13-о място с 14 точки.

Хамбургер допусна първа загуба като гост в последните пет мача и заема 9-о място със 17 точки. Освен поражението, за Хамбургер имаше още една лоша новина - Рафаел ван дер Ваарт получи контузия в бедрото и напусна терена още в 32-а минута.