Милан на елиминации след 3:1 над Андерлехт (видео + снимки)

23:35
Милан победи Андерлехт с 3:1 като гост в 5-и мач от груповата фаза на Шампионската лига и със спечелените три точки се класира за елиминациите на турнира.

Белгийският гранд бе по-активен преди почивката, но въпреки превеса във владеенето на топката не успя да стигне до гол.

Второто полувреме бе значително по-интересно и атрактивно. В 47-а минута Ел Шарави засече центриране на Де Сцилио и изведе росонерите напред. Всъщност голът дойде с първия точен удар на Милан във вратата на Андерлехт, а попадението бе под номер 16 за "Малкия фараон" този сезон.

Домакините останаха с човек по-малко в 70-ата минута, когато Нютинк фаулира Пато. От последния пряк свободен удар топката бе избита извън наказателното поле, но Филип Мексес я посрещна на гърди и с невероятна задна ножица я заби в мрежата на Прото за 0:2.

След грешка на бранителите на росонерите Де Сютер намали на 1:2, за да даде надежда на виолетовите и Дешахт можеше да направи 2:2, но от отлична позиция би в аут. Отчаяният натиск на Андерлехт позволи на играчите на Милан да направят няколко добри контри и в добавеното време Ел Шаарави се измъкна от опит за засада и пусна към Пато, който от няколко метра оформи крайното 1:3.

В другия мач от групата Зенит и Малага завършиха 2:2 по-рано днес.

szólj hozzá: Anderlecht vs Milan 1:3 GOALS HIGHLIGHTS

Състави:

Андерлехт: Прото, Десчат, Нютинк, Койате, Биглиа, Кжестан, Прат (75 - Де Сютер), Жиле, Йованович (77 - Фернандо), Мбокани, Бруно (66 - Яковленко)

Милан: Абиати, Де Сцилио, Мексес (79 - Сапата), Йепес, Констант (75 - Еманулсон), Де Йонг, Ночерино, Монтоливо, Боатенг, Къркич (67 - Пато), Ел Шаарави