Шалке 04 загуби в Леверкузен (видео)

22:03
В последния мач за събота Шалке 04 загуби като гост с 0:2 от Байер Леверкузен.

Отборът на аспирините поведе в 45-та минута с гол на Андре Шюрле, а в 67-та минута Щефан Кийслинг увеличи на 2:0 за тима от Леверкузен. В 80-та минута авторът на първия гол пропусна дузпа, а защитникът на кралскосините Кирякос Пападопулос получи червен картон в 82-та минута.

Така Байерн Мюнхен е лидер с 31 точки, следван от Шалке 04 с 23 точки, Айнтрахт Франкфурт - 23 точки и Борусия Дортмунд - 22 точки.

Пред 80 645 зрители на своя стадион шампионът Борусия Дортмунд победи новака Гройтер Фюрт с 3:1 с два гола на полския си нападател Роберт Левандовски - в третата и в 15-та минута от дузпа, и на Марио Гьотце в 42-та минута. Голът за гостите бе дело на Золтан Щибер в петата минута.