Дрогба вкара за класика на Кот д'Ивоар над Австрия (видео)

11:13
Дидие Дрогба вкара само две минути след появата си в игра при победата на Кот д Ивоар с 3:0 над Австрия в контролна среща, играна на стадион "Донау Иншурънс" в Линц.

Дидие Я Конан и Ласина Траоре нанизаха другите две попадения за африканския тим, който вече няма поражение в 22 поредни мача. В това число обаче влиза и финалът за купата на африканските нации, който Кот д'Ивоар загуби след дузпи срещу Замбия, а редовното време и продълженията завършиха при нулево равенство.

Австрия беше по-добрият отбор на терена през първата част, но Марко Арнаутович и Давид Алаба пропуснаха да открият резултата с далечни удари. Това направи Дидие Я Конан само минута преди почивката, а това попадение промени коренно развоя на двубоя.

Дрогба се появи в игра в 59-та минута и вкара почти моментално в мрежата на Хайнц Линднер, след като го изненада със силен удар от около 25 метра. Траоре оформи крайното 3:0 в в 76-та минута.