Франция обърна Италия в Парма (видео)

23:41
Италия загуби от Франция с 1:2 в приятелски мач между двата тима.

Селекционерът на адзурите Чезаре Прандели заложи на интересна схема 4-3-3 и тимът му опитваше атаки предимно по крилата в началото. В 10-а минута страхотен далечен шут на Балотели срещна гредата. Петлите рядко поглеждаха към вратата на домакините и чак в 21-а Сиригу трябваше да се намесва след шут на Валбуена. Като цяло темпото на игра бе високо, но чистите голови възможности липсваха. В 35-а обаче Монтоливо чудесно изведе Ел Шарави на добра позиция и нападателят реализира за 1:0. Радостта на Скуадрата трая много кратко. В 37-а Валбуена след хубав индивидуален пробив отляво с техничен удар изравни.

През втората част Прандели направи множество промени. Мачът бе динамичен и равностоен, но както и през първата част положенията не бяха много. В 67-а минута Франция се възползва от лошата подредба на съперника в защита и Гомис вкара за 1:2. След попадението Италия натисна, но Балотели и Диаманти пропуснаха добри възможности. В 86-а минута пък Джакерини стреля в напречната греда от чиста позиция.