Нюкасъл се провали и срещу Портсмут, почти изпадна

23:57

Нюкасъл завърши 0:0 с Портсмут и за пореден път се провали в опитите си да спечели мач от Висшата лига. След тази среща "свраките" са на три точки от спасителния бряг и са един от най-големите фаворити за изпадане в Чемпиъншип.

През първото полувреме футболистите на Алън Шиърър започнаха доста нервно и рядко успяваха да си подадат точно по земя, като основно бранителите на "свраките” се опитваха с дълги пасове да изведат Оуен и Мартинс зад гърба на противниковата защита.

В средата на полувремето Хосе Енрике получи контузия в лявото бедро и бе заменен от Дани Гътри, а Деймиън Дъф заигра като ляв бек.

Черно-белите упражниха стихиен натиск към края на първите 45 минути и към края на полувремето Оба Мартинс имаше невероятна възможност да отбележи, но от три-четири метра нигериецът не успя да разстреля Джеймс.

В 62-а минута Майкъл Оуен бе изведен сам срещу вратаря, но ударът на нападателя бе изваден от Дейвид Джеймс. 18 минути преди края на срещата Белхадж надбяга отбраната на Нюкасъл и стреля опасно, но Харпър прояви класа и изчисти в корнер.

В последните минути на срещата гостите доминираха и дори Ричард Хюз удари греда в 82-а минута.

В крайна сметка двата отбора трябваше да се задоволят с по една точка, която повече устройва "южняците".

Ето и съставите на двата отбора:

Нюкасъл: Стивън Харпър, Хабиб Бей, Себастиен Басонг, Фабрисио Колочини, Хосе Енрике ( Дани Гътри), Деймиън Дъф, Ники Бът, Алън Смит, Марк Видука, Майкъл Оуен, Обафеми Мартинс

Портсмут: Дейвид Джеймс, Хрейдар Хрейдарсон, Сол Кембъл, Силван Дистен, Глен Джонсън, Надир Белхадж, Ричард Хюз, Шон Дейвис, Хейдар Мълинс, Дейвид Нюджънт, Питър Крауч