Барса забрави за Селтик с бой над Майорка, Меси вкара два (снимки и видео)

20:44
Барселона победи Майорка с 4:2 като гост в среща от 11-я кръг на Примера дивисион.

Така каталунците бързо се вдигнаха от неочакваното поражение в мача срещу Селтик в средата на седмицата.

Шави Ернандес откри резултата след перфектно изпълнение на пряк свободен удар в 28-та минута. Плеймейкърът шутира над стената и пласира топката в долния десен ъгъл на вратата.

Лионел Меси заби дежурния си гол в 43-та минута. Аржентинецът преодоля двама противникови играчи, преди да шутира по земя от дъгата. Топката летеше към прегръдките на Аоуате, но стражът незнайно как я остави да мине между краката му.

В самия край на полувремето резултатът стана класически. Фабрегас намери Тейо по лявото крило. Нападателят си намери позиция за стрелба и с удар по диагонала прокара топката под плонжа на вратаря.

Играчите на Барса видимо се отпуснаха през втората част и позволиха на Майорка да върне един гол в 55-та минута. Тогава Виктор проби по дясното крило и с хубав пас изведе Перейра сам срещу вратаря. Лявото крило на Майорка стреля над плонжа на Валдес и намали. Само три минути по-късно Виктор реализира дузпа и даде надежда на своите съотборници, че могат да стигнат до малко очакван обрат.

Лионел Меси обаче за пореден път влезе в ролята си на лидер на Барса и в 70-та минута той отбеляза своя втори гол в мача. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Алексис Санчес с гърди нагласи топката на Меси, който с мощен удар я прати в горния десен ъгъл. Домакините протестираха, че при паса към Санчес, чилиецът е бил в засада, но повторенията показаха, че това съвсем не е така.

До края резултатът остана непроменен и Барселона записа десета победа за сезона в Примера и остава лидер във временното класиране с 31 точки.