Благо със силен мач при победа на Терек

16:26
Благой Георгиев игра цял мач за победата на Терек Грозни с 2:1 над Мордовия Саранск в среща от 15-ия кръг на руското първенство. Българският полузащитник затвърди добрата си форма от последните мачове, като отново бе сред най-активните играчи в състава на Терек.

Георгиев на няколко пъти опита удари към вратата на Мордовия, като особено опасни бяха положенията в края на мача, когато вратарят на гостите на два пъти спаси опасни изстрели на българина.

Георгиев се отличи и с асистенция за втория гол на Терек в 66-а минута, когато центрира от корнер и Аилтон с глава направи 2:0. Преди това Жонатан Лежар откри резултата в 12-а минута. В добавеното време Мордовия намали резултата след точно попадение Руслан Мухаметшин.

Терек е четвърти в класирането с 28 точки, на пет след лидера ЦСКА Москва.