Юношите на Левски разгромиха ЦСКА

13:38
Левски спечели с 4:2 (1:1) срещу ЦСКА в градското първенство по футбол при децата до 15 години и излезе на първо място в класирането.

Два гола за сините вкара синът на Даниел Боримиров - Алекс, един добави Божидар Божилов, а защитник на червените си отбеляза автогол. С тази победа сините събраха 25 точки и свалиха от върха  ЦСКА, който до момента нямаше загуба. На второ място е Чавдар Етрополе с 24 точки, след като днес се наложи с 3:1 над Септември (София). Армейците остават трети с 23 точки.

Срещата започна равностойно, с доста грешки в играта и на двата отбора. Постепенно Левски взе инициативата и създаде повече напрежение пред вратата на червените. Три минути преди почивката атака през центъра беше завършена с диагонален удар по земя на Алекс Боримиров. Минута по-късно обаче грешка в отбраната на сините беше наказана от Марчело Танев, който изравни.

Веднага след началото на второто полувреме сините натиснаха здраво и бързо взеха аванс от два гола - Божидар Божилов направи 2:1, а бранител на ЦСКА си отбеляза автогол след удар на Ивайло Стефанов. В средата на частта сините направиха може най-добрата и футболна комбинация в мача, като разиграха топката с едно докосване между петима. Последният пас беше на най-добрия в халфовата линия на Левски Георги Янев, който изведе Алекс Боримиров на стрелкова позиция, а той не сгрешни отблизо и вкара за 4:1. Марио Йорданов намали за ЦСКА 10 минути преди края на редовните 70-сет, като при меле удари топката с глава назад и изненада вратаря Илиян Узунов.