Майнц с четвърта поредна победа като домакин

09:15
Майнц 05 се наложи с 2:1 над гостуващия Нюрнберг в изтеглен мач от 11-ия кръг на германското футболно първенство. С четвъртата си поредна домакинска победа възпитаниците на Томас Тушел се изкачиха на петото място във временното класиране със 17 точки. Лидер е Байерн Мюнхен с 27 точки, пред Шалке 04 и Айнтрахт Франкфурт с по 20.

Николай Мюлер откри резултата в 12-ата минута с удар по диагонала след подаване на Николче Новески. Девет минути по-късно Андреас Иваншич размени пасове Юлиан Баумгартлингер, излезе сам срещу Патрик Раковски, преодоля стража на гостите и вкара в опразнената мрежа. Домакините се поотпуснаха към края на полувремето и пет минути преди почивката Пер Нилсон намали, след като засече с глава центриране в пеналта от дясно на Хироки Кийотаке. Ян Кирхоф можеше да вкара трети гол за Майнц, но нацели напречната греда с удар с глава след час игра.

Нюрнберг допусна шеста загуба в последните си осем мача и остана на 14-а позиция с 11 точки.