Рен с пета победа в последните си шест мача

09:09
Стад Рен се наложи над закъсалия Нанси с 3:1 като гост в изтеглен мач от 12-ия кръг на френското футболно първенство. Така възпитаниците на Фредерик Антонети записаха пета победа в последните си шест мача в Лига 1 и се изкачиха на пето място с 19 точки.

Лидери с по 22 точки са Пари Сен Жермен и Олимпик Марсилия, а Олимпик Лион е трети с 21 точки. Нанси пък остана на дъното само с 5 точки. Тимът допусна девета загуба в последните си десет срещи.

Турският нападател Мевлут Ердинч изведе гостите напред с шестия си гол за сезона в средата на първото полувреме. Пет минути след почивката нигериецът Саймън Зенке изравни, но четвърт час преди края Рен отново поведе, след като ердинч асистира за гола на Ромен Алесандрини. Домакините можеха да изравнят в 82-ата минута, но резервата Пол Ефулу пропусна дузпа, отсъдена за нарушение на Джон Бойе в наказателното поле. Само две минути по-късно Джонатан Питройпа реши всичко с трето попадение за Рен.