Тигре и Универсидад Католика се класираха за полуфиналите на Копа Судамерикана

12:53
Отборът на Тигре се класира за полуфиналите на турнира Копа Судамерикана, след като във втора четвъртфинална среща се наложи с 4:2 над парагвайския Серо Портеньо. Така Тигре продължава напред с общ резултат 4:3.

Мариано Ечеверия, Алесандро Донати, Рубен Бота и Федерико Сантандер се разписаха за домакините от Тигре, а Йонатан Фабро и Сантяго Салседо пък бяха точни за гостите от Парагвай.

За  Тигре успехът е повторение на резултата от 2008-а година, когато пак стигнаха до четирите най-силни отбора във втория турнир на Южна Америка.

Останалите два полуфиналиста са Универсидад Католика Чили и Сао Пауло. Милонариос  и Гремио пък разиграват последното място в заключителната фаза на състезанието.

Марсел Риос вкара два гола за Универсидад Католика, който победи с 2:1 аржентинския Индепендиенте в другата среща от снощи. Двата отбора направиха равенство 2:2 миналата седмица в Буенос Айрес. Риос откри резултата в 16-ата минута, а в 38-ата се разписа победно. Гостите от Индепендиенте изравниха в 35-ата минута чрез Йонатан Сантана, а Фернандо Кордеро беше отстранен заради два жълти картона в 35-ата.