Сао Пауло на 1/2-финал в Копа Судамерикана (видео)

12:53
Бразилският Сао Пауло отстрани защитаващия титлата си Универсидад де Чили на четвъртфиналите на турнира по футбол за Копа Судамерикана. Възпитаниците на Ней Франко спечелиха реванша с 5:0 като домакини и продължават напред с общ резултат 7:0 след успеха с 2:0 като гост в първата среща.

Халфът Жадсон откри резултата още в петата минута. В средата на първата част Лукаш Моура удвои, а след това асистира за третото попадение на Луиш Фабиано след половин час игра. Защитникът Рафаел Толой направи 4:0 от фаул в 65-ата минута, а Жадсон оформи крайния резултат в 77-ата минута при контраатака след подаване на Бруно Кортес.

Сао Пауло ще срещне на полуфиналите победителя от мача между Универсидад Католика Чили и Индепендиенте (Аржентина). Първата среща между двата отбора в Аржентина завърши 2:2, а реваншът е тази нощ.