Байерн наказа Лил с 6:1 в голово шоу (видео + снимки)

23:56
Байерн Мюнхен победи Лил с 6:1 и взе третата си победа в групата. Песовете пък инкасираха четвъртото си поредно поражение, с което отпаднаха от битката за елиминациите. Още през първото полувреме баварците поведоха с 5:0, като не оставиха никакво съмнение в превъзходството си.

Бастиан Швайнщайгер откри резултата в петата минута от пряк свободен удар, но това не предвещаваше бурята, която се разрази пред вратата на Лил само за 15 минути.

Клаудио Писаро, който започна на върха на атаката вместо Манджукич, се възползва от подаване на Франк Рибери и покачи на 2:0 в 18-ата минута, а само пет по-късно Ариен Робен, след нов пряк свободен удар направи 3:0. Така холандецът отпразнува по перфектен начин стотния си мач за баварците. В досегашните 99 Робен имаше 57 гола и 26 асистенции.

Попаденията за 4:0 и 5:0 бяха почти идентични - Лам бе изведен по отличен начин отдясно, центрира и Писаро заби топката в мрежата, за да оформи своя хеттрик. Той е първи за перуанеца в 63-я му мач в турнира.

Саломон Калу върна един гол за песовете в 58-ата минута, но само осем по-късно Тони Кроос направи 6:1. Кроос се появи в игра пет минути по-рано, а за да се разпише засече подаване на Лам.

До края на двубоя играчите на Байерн се забавляваха и надпреварваха за изпускат положения. Робен на три пъти и Кроос можеха да увеличат разликата, но се смилиха над Лил.

gew by liendrocito

Състави:

Байерн: Нойер - Лам, Боатенг, Данте, Алаба - Хави Мартинес, Швайнщайгер (67 - Тимошчук) - Робен, Мюлер (61 - Кроос), Рибери (72 - Шакири) - Писаро

Лил: Ландро - Дебюши, Баса, Чеджу, Бериа - Розентал (46 - Мавуба), Балмон, Педрети - Калу (72 - Мартин), Пайе (46 - Тулио де Мело) - Ру

*В другия мач от групата Валенсия спечели домакинството си на БАТЕ Борисов с 4:2.