Нов труден успех за Марсилия по пътя към титлата

08:16
Лидерът във френския шампионат Олимпик Марсилия изстрада поредния си успех, този път с 2:1 като гост на Лил и 5 кръга преди края на сезона в Лига 1 има аванс от 5 точки пред втория Бордо.

Мачът беше труден за тима на Ерик Герец и след нулево първо полувреме Хараз откри за Лил в 49-а минута. Пет по-късно Чарълз Каборе центрира, но Брандао не успя да отиграе добре. Топката попадна в Бруно Шейру, който изравни. В 57-а минута Мамаду Нианг направи вратаря на домакините безпомощен и фиксира крайното 1:2.

Олимпик Марсилия е лидер с 67 точки, а втория Бордо и третия Лион имат съответно 62 и 61. Отборът воден от Ерик Герец, трябва да каже едно огромно "благодаря" на "лъвовете" и Пари Сент Жермен, които в петък вечер завършиха 0:0 срещата помежду си.