Хънт донесе успех за Вердер срещу Майнц 05

21:35
Капитанът Аарон Хънт с късен гол от фаул донесе победата на Вердер Бремен с 2:1 над Майнц'05 в последна среща от 10-ия кръг в Бундеслигата. Така бременските музиканти излязоха на 7-о място в класирането с 14 точки и изпревариха днешния си противник по голова разлика.

Хънт откри резултата в 10-ата минута, но гостите от Майнц'05 изравниха чрез Адам Салай. Унгарецът се разписа в средата на второто полувреме с глава, като това е 8-и гол за него от
началото на сезона, колкото има и Марио Манджукич от Байерн. Така двамата водят в листата при стрелците.

В края на мача обаче Хънт се разписа с левия крак, след като прати топката над стената близо до гредата. В оставащите пет минути гостите от Майнц'05 нямаха шанса да стигнат до точката.
Първото попадение за Вердер в тази среща дойде след асистенция на Нилс Петерсон, като голът е под номер 2800 за тима в Бундеслигата. Веднага след това вратарят Себастиан Милиц се намеси добре, като попречи на датчанина Николай Мюлер да изравни за гостите.

След този гол гостите натиснаха и в доста големи периоди от мача държаха инициативата, като в 64-ата стигнаха до равенството. Бившият футболист на ЦСКА Радослав Забавник
центрира от дясно и Салай с глава прати топката в мрежата.

По-рано днес Байер (Леверкузен) се наложи с 3:2 над Фортуна Дюселдорф, като Симон Ролфес от домакините престоя само 75 секунди на терена. Минута и 15 секунди след стъпването си на терена той беше отстранен с червен картон за грубо влизане, а
съотборниците му все пак успяха да удържат победата, която ги качи на 4-о място с 18 точки.

Начело е Байерн Мюнхен с 27, пред Шалке'04 и Айнтрахт с по 20.