Черноморец срази Пирин, Враца надви Славия, а Локо София и Берое не се победиха

16:56
Черноморец Бургас се наложи с 1:0 при гостуването си на Пирин Гоце Делчев в среща от 11-ия кръг на А група. Единственото попадение за гостите от Черноморието вкара Исуф Уатара, който реализира в средата на първото полувреме.

В друг мач от кръга Ботев Враца победи Славия с 1:0. За домакините това бе трета победа за сезона, докато Славия загуби общо шести мач във всички турнири и пети в първенството. Врачани стигнаха до успеха с гол в 28-та минута. Александър Якимов засече с глава топката след центриране от ъглов удар и донесе 3-те точки.

Локомотив София и Берое завършиха 2:2 на стадион "Георги Аспарухов". Символичните домакини записаха шести пореден мач без успех в първенството, но останаха на спасителното 12-о място с 11 точки. Старозагорци пък прекъснаха серия от три поредни загуби, но в пети мач от шампионата не успяха да стигнат до пълен успех. Те също имат 11 точки и заемат 11-ата позиция във временното класиране.