Благо с "Паненка" срещу Анжи (видео)

16:05
Благой Георгиев вкара гол за Терек (Грозни) при загубата с 1:3 от претендента за титлата Анжи (Махачкала) в кавказското дерби, мач от 14-ия кръг на руското първенство.

Бившият български национал се разписа от дузпа в 54-а минута и намали резултата на 1:2. Георгиев прояви хладнокръвие, като отбеляза в стил "Паненка" и върна надеждите на гостите от Терек за обрат. Това не се случи, като само девет минути по-късно Кристофър Самба вкара трети гол за Анжи и реши мача в полза на домакините.

Благой Георгиев игра пълни 90 минути за Терек. Анжи поведе с 2:0 до 17-а минута след груби грешки в защитата на Терек. Мбарк Бусуфа откри резултата в 9-а минута, а Ласина Траоре удвои в 17-а.

В класирането начело е ЦСКА Москва с 33 точки, следван от Анжи 32, Зенит 30, Кубан 25, Терек 25, Спартак Москва 25 и други.