С два гола на Фабрегас Арсенал загря за Юнайтед

17:24
Арсенал победи Мидълзбро у дома с 2:0 в мач от 34-я кръг във Висшата английска лига. "Топчиите" направиха добра тренировка преди полуфинала срещу Манчестър Юнайтед от Шампионската лига в сряда, а Франсеск Фабрегас отбеляза двете попадения за своите.

В 26-а минута Андрей Аршавин, който отново се представи на ниво, намери непокрития Франсеск Фабрегас в наказателното поле на гостите и капитанът на "артилеристите" откри резултата в полза на Арсенал. Боро също организира няколко опасни атаки към вратата на домакините, но през първото полувреме нови голове не паднаха.

След почивката "топчиите" владееха повече топката, но тимът на Гарет Саутгейт създаде две сериозни опасности, спасени от Мануел Алмуния. В 67-а минута Фабрегас получи хубав пас, преодоля вратаря на Мидълзбро и отбеляза втория гол за своите.

Арсенал: Алмуния, Ебуе, Туре, Силвестре, Гибс, Уолкот, Денилсон, Фабрегас, Насри, Аршавин, Бендтнер