Байерн преодоля Хамбургер с класика

21:30
Едноличният лидер в класирането на немската Бундеслига Байерн Мюнхен се утвърди на върха, след като постигна класическа победа при гостуването си на Хамбургер.

Бастиан Швайнщайгер изведе баварците напред в резултата в 39-ата минута на срещата. В началото на второто полувреме Томас Мюлер удвои преднината на своя тим, а малко след това Тони Кроос имаше щастието да се разпише за крайното 3:0.

По този начин Байерн Мюнхен дръпна с цели 7 точки пред най-близките си преследвачи Шалке 04 и Айнтрахт Франкфурт. Едновременно с това възпитаниците на Юп Хайнкес се сдобиха с огромен аванс в битката за Сребърната салатиера.