Реал разби Сарагоса, Есиен и Модрич вкарват (видео)

22:51
Шампионът Реал Мадрид победи категорично тима на Сарагоса в мач от 10-я кръг на испанската Примера дивисион. Срещата на стадион "Сантяго Бернабеу" приключи при резултат 4:0 за Белия балет, а първи попадения с екипа на домакините реализираха Майкъл Есиен и Лука Модрич.

Двубоят започна равностойно, като през първите минути играта се водеше предимно в средата на терена без предимство за нито един от двата тима. Все пак домакините владееха топката малко по-често и по-добре и логично стигната първи до чисто положение за откриване на резултата. В 14-та минута отлично центриране от дълбочина на Ди Мария намери навлизащият на скорост Кристиано Роналдо, но ударът на португалеца с глава премина малко в страни от целта. Нападателят на Сарагоса пък Елдер Пощига се озова на чиста голова позиция в 21-та минута, а ударът му бе отразен със сетни усилия от Икер Касияс. Домакините нанесоха светкавичен втори удар само две минути по-късно, когато реализира и Анхел Ди Мария, който вкара за 2:0 след два последователни удара с левия крак. До края на първото полувреме темпото на игра спадна значителни и не се случи нищо по-интересно преди двата тима да се оттеглят на почивката.

Втората част на срещата отново започна леко лежерно, без особен хъс в играта, особено то страна на домакините. Така се стигна до 58-та минута, когато Касияс трябваше да показва рефлекс, за да спаси много хубав удар от границата на наказателното поле на Виктор Родригес. Реал Сарагоса бе още по-близо до попадение в 64-та минута, когато след мощен удар на Хосе Мария Мовиля топката се отби от напречната греда на испанския вратар на белите. Малко след това Елдер Пощига реализира гол за гостите, но той неправилно бе отменен поради несъществуваща засада. Звездата на домакините Кристиано Роналдо също разтресе гредата на противниковата врата в 84-та минута, когато изпълни блестящо пряк свободен удар от около 25 метра и само сантиметри го разделиха от целта. Реал Мадрид стигна до класическо измерение на победата си  след гол на Майкъл Есиен една минута преди края на редовното време, а асистенцията дойде от влезлия като резерва Карим Бензема. Това бе първи гол за чернокожия полузащитник за Кралския клуб. Крайното 4:0 за състава на Жозе Моуриньо пък оформи Лука Модрич, след разбъркване в наказателното поле на гостите, като това също бе първи гол за халфа с бялата фланелка.

Стартови състави:

Реал Мадрид:
Касияс, Рамос, Албиол, Пепе, Арбелоа, Есиен, Модрич, Ди Мария, Йозил, Роналдо, Игуаин

Сарагоса: Хименес, Сапунару, Алваро, Луубънс, Абрахам, Мовиля, Апоно, Монтанес, Серано, Родригес, Пощига

Real Madrid 1-0 Zaragoza by goalsarena2012
Real Madrid 2-0 Zaragoza by goalsarena2012

Real Madrid 3-0 Zaragoza by goalsarena2012
Real Madrid 4-0 Zaragoza by goalsarena2012

stefchobg
04.11.2012 09:20

Аз мисля ,че Модрич заслужава да е твърд титуляр на мене много ми харесва как играе..

madridd011
03.11.2012 23:23

Валенсия поведи и малко по малко към втората позиция *smile* и след това да гоним Барселона.

03.11.2012 23:01

Браво на нашите момчета, много се радвам за Модрич. А да ви попитам, Начо добре ли се справи че хванах мача на края... ;х

03.11.2012 22:52

Когато Меси не вкара в мач и Роналдо не вкарва егати.

madridd011

Браво на Реал ... и много се радвам,че Есиен и Модрич си отбелязаха първите попадения. *smile**ball**goal*

hifonic
03.11.2012 22:33

Сега чакаме дежурната дузпа за гелосания, за да мине по голове новия крал на футбола..

hifonic
03.11.2012 22:29

Къде е онова резаче Али, да коментира ситуацията с отменения гол на Сарагоса?

madridd011
03.11.2012 22:58

То и Реал имаха чисто положение ама съдията отсъди засада , а нямаше никаква такаче са квит !

03.11.2012 22:53

Путкоооооо,тук съм и не се казвам Али(направил съп го на шега) ......

Banditos

не че нещо,но отмениха чист гол на Сарагоса *wink*

Neooo_1995
04.11.2012 01:08

Не ,че нещо ,но днес поведохте с 3:1 с явна засада.

catalan
03.11.2012 22:31

Нормално, всеки мач ги бутат и пак едвам едвам поддържат тея 8 точки.

Horned
03.11.2012 22:26

Само едно нещо да ви питам хора тези 8 точки да не са решаващи верно че предишната година Реал взе La Liga с 100 точки и Барса с 92 точки , но сега е още 10 мач какво ще стане? има още горе долу 28 мача или 1/4 от всички мачове който предстоят има време да видиме кой ще е шампиона *wink* *beer*

Johan_Cruyff_14
03.11.2012 23:11

Първото класико миналата година. Но ти си поредният малоумник, който не може да чете и обижда другите заради своя недъг. Иначе честита победа на Реал. Точно в този мач трудно ще сбъркат.

GaLaxY94
03.11.2012 23:07

Кво класико са спечелили бе олигофрен.. аре само да не приказвате глупости.. HALA MADRID !!!

John_Jameson
03.11.2012 22:30

Всичко е добре, свършва ли добре ! *wink* Може и да е Барса, може и Реал .... ще видим

ryangiggs1000
03.11.2012 22:28

В първенство с два коня като Ла Лига са почти сигурен индикатор за титла.Миналата година Реал след като поведе с шест точки Барса в НИТО ЕДИН момент не го настигна.Като се има предвид,че Барса спечели първото Класико.

catalan
03.11.2012 21:44

Ако не знаете Моуриньо се е скарал жестоко с треньора на втория отбор на Реал.

03.11.2012 22:51

Е то и вие имахте 100 положения и 2 греди срещу Челси ама,хората броят головете.А пък първия мач особено Лион стояха по-добре на терена.

catalan
03.11.2012 22:45

Да Шампионска Лига натежа много, въпреки че Реал имаха 200 чисти положения и отпаднаха случайно.

03.11.2012 22:42

При похарчени над 1/4 милиард за сглобяване на отбор и присъствието на двама кавалери на "Златната топка" и половин отбор евро шампиони е достатъчно.Падането от Алкоркон бе наистина лошо,но това което му изяде главата бе Олимпик Лион.Иначе и той не гледаше школата.

catalan
03.11.2012 22:38

И все пак смятам ,че една година е прекалено малко да се разбере дали един треньор става за даден отбор. Той за първи път беше треньор на отбор от най-високото ниво, трябваше му време да свикне.

03.11.2012 22:32

Е то Алкоркон малка издънка ли беше?Я се сети Роналдо по колко гола бележеше?По-малко и от Игуанин.Единствения плюс на Пелегрини е,че не се отказа от Кака(превъзхождащ Йозил и Модрич стократно).Освен това се издъни лошо и в ШЛ.Като цяло е добър треньор и в момента Малага играят приятен футбол,но просто не е за Реал.

catalan

Пелегрини водеше перфектно Реал според мен, Реал играха страхотен футбол и се опъваха последните мачове супер много на Барса, малко му трябваше на човека, само заради тъпа издънка с Алкоркон го махнаха. Трябваше да му дадат по голям шанс за изява. Ел Класико беше 5 пъти по интересно от сега, беше зрелище, не като Реал падат да кара футболистите си да чупят краката на другите, просто е долен и противен изруд Моуринката,а в тоя свят справедливост има.

03.11.2012 22:24

Аз не бих заменил Моу за Пелегрини да речем,който всеки мач лижеше дупетата.Като водене на отбора говоря.Но това да насъскваш деца е малко долно.

catalan
03.11.2012 22:20

Именно, тея тъпаци дето са фенове на Реал всъщност не осъзнават колко злобен и противен е Моуриньо. Да кажеш да живеят в Мадрид и да са им фенове ,добре ама те незнаят кво се случва дрисльовците и се радват на Моуриньо като не знаят нищо за него.

03.11.2012 22:15

Не просто са се скарали,ситуацията е по-лоша и от тази с Валдано.Очевидно Моу е учил лапетата на "любов" към каталунците(защо един ден Родригес да се състезава с Делфодеу за "Златна топка" като могат да му прекратят кариерата тук и сега).Това не се е харесало на Торил и той в момента е със забрана да посещава тренировки на първия отбор,а също така препоръките му за повишение на играчи от Б отбора нямат стойност.

Juventus333
03.11.2012 21:26

Няма такова центриране !!! Много класно

Juventus333
03.11.2012 21:28

Модрич направо му я сложи на главата и му каза НА ВКАРАЙ. Само, че класната изява на вратаря попречи да е гол. *sad*

03.11.2012 21:51

Той вашия мач пък дето беше много интересен...с гол от засада си осигурихте победата.

03.11.2012 20:54

Ако ще лекарите ви да работят денонощно, но преводачът пак няма да пусне някой от юношите. Жалка история.

catalan
03.11.2012 22:21

Дано се преборите със Сарагоса и ги намалите на 8, ще се радвам за вас. Сега точките са 11.

03.11.2012 21:57

Ти си ненормален *lol* Меси има 17 гола срещу Реал *lol* Статистиката ти куца *lol* Чел недочел взел да пише коментари. Моуриньо треньора с най-много загуби от Барселона в историята на Реал.

03.11.2012 21:33

а стига с тоя преводач уе се той ти е в устата, хич не си оригинален. Той е Единствения А.К.А, Специалния

Черишев? Гледам, че и Капело го повикал за Русия, значи едва ли е случаен. Хесе също е талант, ама преводачът не играе с фалшива деветка...

03.11.2012 21:08

При 8 точки разлика и един мач е много.Мората като го пусна какво направи?Топка едвам овладяваше.Начо още не му се знае позицията(уж бек последно беше).Остатъка не са някакво върховно ниво,като махнем Каравахал разбира се,който спокойно можеше да се налага,но щото не бил готов го дадоха за 5 милиона в Леверкузен и още след първия кръг бе в отбора на седмицата.

03.11.2012 21:02

Айде, айде, така или иначе ще се впише идеално във философията на португалеца*lol* Като пускате юноши - един мач берете ядове, още сто сте благодарни за това. А като не пускате юноши - няма Касияс, няма Раул, няма Гути. Школата ви е не по-малко силна от тази на Барса.

03.11.2012 20:57

С оглед прекрасната постъпка на Родригес само юноши ще пуска.Кайехон малко ли го бута,там където не му е мястото?

03.11.2012 20:53

Ти какво имаш в полза на Есиен?Аз имам против,че е две нива под Кедира.И най-важното още си мисли,че е в Челси и го играе все едно сме автобуса,всяка топка я връща назад.Да не говорим,че е огромен връзкар с тая "бащинска" връзка с Моу.

madridd011
03.11.2012 20:51

Какво против има Есиен ?

03.11.2012 20:44

Есиен пак първа писта...

Ахам значи вместо да пуска атаките на противника,ще осира нашите с пасове назад.Голямо успокоение.

LiverpoolFen20
03.11.2012 20:48

Днес ще си играе в средата ... Няма да е ляв бек

madridd011
03.11.2012 20:41

Суперр..Айде искам една честна игра и много голове в полза на Реал Мадрид *beer*