Черноморец разби лидера в "Б" група за Купата

17:11
Черноморец Бургас постигна лесна победа с 4:0 (2:0) над лидера в "Б" група Спартак  Плевен в първа 1/16-финална среща от турнира за Купата на България. Бургазлии превъзхождаха противника си през цялото време и без никакви проблеми отбелязаха четири гола.

Старши треньорът на акулите Димитър Димитров-Херо даде почивка на някои от основните футболисти, а все още извън строя са водещи фигури като Яник Боли и Борислав Балджийски. Венелин Филипов и Жереми Фо-Поре пък не са възстановени.

В 42-ата минута Преслав Йорданов откри за Черноморец, а в 1-ата минута на добавеното време на първата част Георги Терзиев удвои. През второто полувреме Даниел Младенов направи 3:0 в 56-ата минута, а в 82-ата Исуф Уатара довкара изпусната от вратаря Станислав Антонов топка и оформи крайното 4:0.

Бургазлии се местят в София, където ще бъдат на лагер три дни до мача с Пирин Гоце Делчев от 11-ия кръг в А група.